2012 Presidio Soccer League
Team Schedules - BU10 AA-B South
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to download for free. Click here for more info...
     

Bracket      


ALL A      


Advancing to Next Round :  top  1  place team(s) from each Bracket and  0 Wildcards.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points
Ded
Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : Cardiff BU10 Rand Anderson333333133033x-0312.5833.58 23  19  0 0
 A11 : Atlante S.D.- A Bustamante3331331333303-0322.4632.00 25  21  1 0
 A6 : Nomads S.C. - B10 Red Munoz3033330333133-0312.3831.00 24  18  1 0
 A10 : Atlante S,D.- R Lopez3031303133303-0262.0026.00 18  18  0 0
 A4 : Manchester - BU10 WHITE0030333303033-0241.8524.00 7  36  0 0
 A2 : Aztecs Fc (Gomez)3303033030300-0211.6221.00 13  27  0 0
 A8 : Oranje Voetbal Club - B02W0000003133030-0131.0013.00 -10  28  0 0
 A9 : Albion SC BU10 Red - Schmid0303103000100-0110.8511.00 -15  40  1 0
 A1 : Nado - BU100303000000030-090.699.00 -21  62  1 0
 A5 : Express - BU10 Blue030010000003x-070.587.58 -18  42  0 0
 A3 : Matrix - La Mesa - B10000000000000x-000.000.00 -46  92  0 0

Bracket - Saturday, September 08, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62114  Ocean Air Park  09:10 AM  3 A4 vs A11Manchester - BU10 WHITE 1 vs.Atlante S.D.- A Bustamante7
 62127  Carson elementary school  10:10 AM  1 A6 vs A9Nomads S.C. - B10 Red Munoz 2 vs.Albion SC BU10 Red - Schmid0
 62112  Cardiff ES  10:20 AM  1 A7 vs A8Cardiff BU10 Rand Anderson 4 vs.Oranje Voetbal Club - B02W0
 62147  YMCA EAST  11:30 AM  1 A5 vs A10Express - BU10 Blue 0 vs.Atlante S,D.- R Lopez2
 62104  Tidelands Park  02:15 PM  4 A1 vs A2Nado - BU10 1 vs.Aztecs Fc (Gomez)8

Bracket - Sunday, September 09, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62101  Larsen Field  09:30 AM  2 A11 vs A6Atlante S.D.- A Bustamante 3 vs.Nomads S.C. - B10 Red Munoz1
 62093  Flying Hills ES  10:30 AM  1 A8 vs A9Oranje Voetbal Club - B02W 0 vs.Albion SC BU10 Red - Schmid2
 62151  Larsen Field  11:00 AM  2 A10 vs A7Atlante S,D.- R Lopez 0 vs.Cardiff BU10 Rand Anderson2
 62092  Palm Ridge Park  12:40 PM  6 A2 vs A4Aztecs Fc (Gomez) 3 vs.Manchester - BU10 WHITE2
 62121  Coronado Cays  02:15 PM  4 A1 vs A3Nado - BU10 7 vs.Matrix - La Mesa - B100

Bracket - Saturday, September 15, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62106  YMCA EAST  08:00 AM  1 A5 vs A3Express - BU10 Blue 6 vs.Matrix - La Mesa - B100
 62095  Flying Hills ES  10:30 AM  1 A8 vs A11Oranje Voetbal Club - B02W 0 vs.Atlante S.D.- A Bustamante2
 62156  Robb Field  11:30 AM  1 A9 vs A10Albion SC BU10 Red - Schmid 1 vs.Atlante S,D.- R Lopez5
 62103  Carson elementary school  12:30 PM  1 A6 vs A2Nomads S.C. - B10 Red Munoz 3 vs.Aztecs Fc (Gomez)2
 62148  Ashley Falls Elem  02:10 PM  2 A4 vs A1Manchester - BU10 WHITE 12 vs.Nado - BU104

Bracket - Sunday, September 16, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62141  Larsen Field  09:00 AM  2 A10 vs A11Atlante S,D.- R Lopez 1 vs.Atlante S.D.- A Bustamante1
 62140  Flying Hills ES  10:30 AM  1 A8 vs A2Oranje Voetbal Club - B02W 1 vs.Aztecs Fc (Gomez)2
 62138  Carson elementary school  10:40 AM  1 A6 vs A4Nomads S.C. - B10 Red Munoz 2 vs.Manchester - BU10 WHITE0
 62131  Coronado Cays  02:15 PM  4 A1 vs A5Nado - BU10 3 vs.Express - BU10 Blue2
 62120  Spring Valley ES  03:00 PM  1 A3 vs A7Matrix - La Mesa - B10 0 vs.Cardiff BU10 Rand Anderson7

Bracket - Saturday, September 22, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62153  Robb Field  09:10 AM  1 A9 vs A3Albion SC BU10 Red - Schmid 6 vs.Matrix - La Mesa - B100
 62159  Cardiff ES  10:20 AM  1 A7 vs A5Cardiff BU10 Rand Anderson 3 vs.Express - BU10 Blue1
 62105  Flying Hills ES  11:45 AM  1 A8 vs A4Oranje Voetbal Club - B02W 1 vs.Manchester - BU10 WHITE2
 62107  Larsen Field  12:30 PM  2 A10 vs A2Atlante S,D.- R Lopez 2 vs.Aztecs Fc (Gomez)1
 62108  Carson elementary school  03:00 PM  1 A6 vs A1Nomads S.C. - B10 Red Munoz 5 vs.Nado - BU100

Bracket - Sunday, September 23, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62109  Ocean Air Park  09:10 AM  2 A4 vs A10Manchester - BU10 WHITE 2 vs.Atlante S,D.- R Lopez1
 62139  Cardiff ES  10:20 AM  1 A7 vs A1Cardiff BU10 Rand Anderson 4 vs.Nado - BU102
 62098  Larsen Field  10:30 AM  2 A11 vs A3Atlante S.D.- A Bustamante 7 vs.Matrix - La Mesa - B100
 62123  Flying Hills ES  10:30 AM  1 A8 vs A6Oranje Voetbal Club - B02W 0 vs.Nomads S.C. - B10 Red Munoz3
 62158  Cardiff ES  01:50 PM  1 A5 vs A9Express - BU10 Blue 1 vs.Albion SC BU10 Red - Schmid1

Bracket - Saturday, September 29, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62091  Larsen Field  09:00 AM  2 A10 vs A6Atlante S,D.- R Lopez 5 vs.Nomads S.C. - B10 Red Munoz4
 62110  Tidelands Park  09:15 AM  4 A1 vs A8Nado - BU10 1 vs.Oranje Voetbal Club - B02W4
 62154  Robb Field  11:30 AM  1 A9 vs A7Albion SC BU10 Red - Schmid 2 vs.Cardiff BU10 Rand Anderson6
 62126  Palm Ridge Park  12:40 PM  6 A2 vs A3Aztecs Fc (Gomez) 11 vs.Matrix - La Mesa - B100
 62097  YMCA EAST  12:40 PM  1 A5 vs A11Express - BU10 Blue 0 vs.Atlante S.D.- A Bustamante5

Bracket - Saturday, October 06, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62137  Spring Valley ES  10:00 AM  1 A3 vs A4Matrix - La Mesa - B10 0 vs.Manchester - BU10 WHITE7
 62118  Larsen Field  10:30 AM  2 A10 vs A8Atlante S,D.- R Lopez 2 vs.Oranje Voetbal Club - B02W2
 62111  Robb Field  11:30 AM  1 A9 vs A1Albion SC BU10 Red - Schmid 5 vs.Nado - BU104
 62113  Larsen Field  12:00 PM  2 A11 vs A7Atlante S.D.- A Bustamante 2 vs.Cardiff BU10 Rand Anderson2
 62119  Palm Ridge Park  12:40 PM  6 A2 vs A5Aztecs Fc (Gomez) 7 vs.Express - BU10 Blue2

Bracket - Saturday, October 13, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62157  Tidelands Park  08:00 AM  4 A1 vs A10Nado - BU10 0 vs.Atlante S,D.- R Lopez5
 62149  Ashley Falls Elem  09:10 AM  2 A4 vs A5Manchester - BU10 WHITE 6 vs.Express - BU10 Blue3
 62122  Carson elementary school  10:10 AM  1 A6 vs A3Nomads S.C. - B10 Red Munoz 12 vs.Matrix - La Mesa - B100
 62099  Cardiff ES  10:20 AM  1 A7 vs A2Cardiff BU10 Rand Anderson 3 vs.Aztecs Fc (Gomez)2
 62134  Larsen Field  12:00 PM  2 A11 vs A9Atlante S.D.- A Bustamante 5 vs.Albion SC BU10 Red - Schmid4

Bracket - Saturday, October 20, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62100  Spring Valley ES  10:30 AM  1 A3 vs A8Matrix - La Mesa - B10 0 vs.Oranje Voetbal Club - B02W2
 62132  Coronado Cays  11:45 AM  4 A1 vs A11Nado - BU10 2 vs.Atlante S.D.- A Bustamante9
 62117  Palm Ridge Park  01:50 PM  6 A2 vs A9Aztecs Fc (Gomez) 5 vs.Albion SC BU10 Red - Schmid1
 62143  Ashley Falls Elem  02:00 PM  2 A4 vs A7Manchester - BU10 WHITE 1 vs.Cardiff BU10 Rand Anderson7
 62102  YMCA EAST  03:00 PM  1 A5 vs A6Express - BU10 Blue 0 vs.Nomads S.C. - B10 Red Munoz7

Bracket - Saturday, October 27, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62096  Spring Valley ES  08:00 AM  1 A3 vs A10Matrix - La Mesa - B10 0 vs.Atlante S,D.- R Lopez13
 62150  Ashley Falls Elem  08:00 AM  2 A4 vs A9Manchester - BU10 WHITE 5 vs.Albion SC BU10 Red - Schmid2
 62155  Palm Ridge Park  10:20 AM  6 A2 vs A11Aztecs Fc (Gomez) 2 vs.Atlante S.D.- A Bustamante3
 62116  Carson elementary school  11:20 AM  1 A6 vs A7Nomads S.C. - B10 Red Munoz 4 vs.Cardiff BU10 Rand Anderson1
 62133  YMCA EAST  11:30 AM  1 A5 vs A8Express - BU10 Blue 1 vs.Oranje Voetbal Club - B02W4

Bracket - Saturday, November 03, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62146  Larsen Field  09:00 AM  2 A10 vs A5Atlante S,D.- R Lopez 4 vs.Express - BU10 Blue1
 62135  Palm Ridge Park  10:20 AM  6 A2 vs A1Aztecs Fc (Gomez) 4 vs.Nado - BU103
 62144  Robb Field  10:20 AM  1 A9 vs A6Albion SC BU10 Red - Schmid 2 vs.Nomads S.C. - B10 Red Munoz2
 62125  Flying Hills ES  10:30 AM  1 A8 vs A7Oranje Voetbal Club - B02W 2 vs.Cardiff BU10 Rand Anderson4
 62124  Larsen Field  01:30 PM  2 A11 vs A4Atlante S.D.- A Bustamante 4 vs.Manchester - BU10 WHITE2

Bracket - Saturday, November 10, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62136  Spring Valley ES  09:00 AM  1 A3 vs A1Matrix - La Mesa - B10 1 vs.Nado - BU109
 62152  Ocean Air Park  09:10 AM  2 A4 vs A2Manchester - BU10 WHITE 3 vs.Aztecs Fc (Gomez)2
 62145  Cardiff ES  10:20 AM  1 A7 vs A10Cardiff BU10 Rand Anderson 4 vs.Atlante S,D.- R Lopez3
 62094  Carson elementary school  12:30 PM  1 A6 vs A11Nomads S.C. - B10 Red Munoz 6 vs.Atlante S.D.- A Bustamante3
 62142  Robb Field  12:40 PM  1 A9 vs A8Albion SC BU10 Red - Schmid 1 vs.Oranje Voetbal Club - B02W2

Bracket - Saturday, November 17, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 62128  Larsen Field  09:00 AM  2 A11 vs A8Atlante S.D.- A Bustamante 4 vs.Oranje Voetbal Club - B02W0
 62130  Palm Ridge Park  09:10 AM  6 A2 vs A6Aztecs Fc (Gomez) 2 vs.Nomads S.C. - B10 Red Munoz3
 62160  Larsen Field  10:30 AM  2 A10 vs A9Atlante S,D.- R Lopez 3 vs.Albion SC BU10 Red - Schmid0
 62129  Spring Valley ES  02:00 PM  1 A3 vs A5Matrix - La Mesa - B10 0 vs.Express - BU10 Blue0
 62115  Coronado Cays  03:30 PM  4 A1 vs A4Nado - BU10 0 vs.Manchester - BU10 WHITE3






Affinity Sports Copyright ￿ 2012, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.