Username: 
  Password: 
 

2010 Presidio Gaming League
Team Schedules - BU11 AA-C South
     

Bracket      


ALL A      


Advancing to Next Round :  top  1  place team(s) from each Bracket and  0 Wildcards.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Total
Points

Ylw

Red
 A11 : Manchester - BU11 GOLD333333333333 36 0 0
 A12 : Pumas UNAM Ac - BU11311033333033329 0 0
 A4 : Aztecs FC (Hernandez)003333333013328 0 0
 A2 : Pumas USA333333000100322 0 0
 A1 : PYSL Blast030303330330021 0 0
 A6 : Rebels Soccer Club - B11- White300033301303019 0 0
 A7 : Oranje Voetbal Club - B99W311103000330x15 0 0
 A3 : Matrix - Tierrasanta - B11003100030313014 0 0
 A5 : Nomads Soccer Club - B11001300030010x8 0 0
 A9 : Atlante S.D. - E Duran031000001300x8 1 0
 A8 : Riptide SC - BU11 Blue000000000000 0 0 0

Bracket - Saturday, September 11, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40355  Chula Vista Comm Park  08:00 AM  1 A6 vs A9Rebels Soccer Club - B11- White 9 vs.Atlante S.D. - E Duran1
 40360  Bayview Terrace ES  10:15 AM  2 A1 vs A2PYSL Blast 2 vs.Pumas USA4
 40359  Montgomery Waller Park  12:20 PM  #3 A4 vs A11Aztecs FC (Hernandez) 2 vs.Manchester - BU11 GOLD3
 40358  Meridian ES  01:10 PM  2 A7 vs A8Oranje Voetbal Club - B99W 2 vs.Riptide SC - BU11 Blue0
 40356  Serra HS  02:00 PM  2 A3 vs A12Matrix - Tierrasanta - B11 1 vs.Pumas UNAM Ac - BU117

Bracket - Sunday, September 12, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40363  Bayview Terrace ES  12:15 PM  2 A1 vs A3PYSL Blast 4 vs.Matrix - Tierrasanta - B111
 40365  Terra Nova Park  01:10 PM  1 A2 vs A4Pumas USA 2 vs.Aztecs FC (Hernandez)0
 40364  Liberty Station  03:00 PM  1 A8 vs A9Riptide SC - BU11 Blue 1 vs.Atlante S.D. - E Duran2
 40362  Ashley Falls Elem  03:15 PM  1 A11 vs A6Manchester - BU11 GOLD 8 vs.Rebels Soccer Club - B11- White1

Bracket - Saturday, September 18, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40372  Doyle ES  11:00 AM  1 A5 vs A3Nomads Soccer Club - B11 1 vs.Matrix - Tierrasanta - B113
 40369  Chula Vista Comm Park  11:00 AM  1 A6 vs A2Rebels Soccer Club - B11- White 1 vs.Pumas USA2
 40367  Montgomery Waller Park  02:40 PM  #4 A4 vs A1Aztecs FC (Hernandez) 3 vs.PYSL Blast0
 40371  Meridian ES  02:40 PM  2 A7 vs A12Oranje Voetbal Club - B99W 1 vs.Pumas UNAM Ac - BU111

Bracket - Sunday, September 19, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40374  Bayview Terrace ES  10:15 AM  2 A1 vs A5PYSL Blast 3 vs.Nomads Soccer Club - B110
 40373  Serra HS  11:30 AM  2 A3 vs A7Matrix - Tierrasanta - B11 3 vs.Oranje Voetbal Club - B99W3
 40378  Montgomery JHS  12:00 PM  1 A9 vs A12Atlante S.D. - E Duran 1 vs.Pumas UNAM Ac - BU111
 40375  Liberty Station  12:10 PM  1 A8 vs A2Riptide SC - BU11 Blue 0 vs.Pumas USA3
 40377  Chula Vista Comm Park  01:10 PM  1 A6 vs A4Rebels Soccer Club - B11- White 1 vs.Aztecs FC (Hernandez)2

Bracket - Saturday, September 25, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40380  Cleator Community Park  08:00 AM  1 A8 vs A4Riptide SC - BU11 Blue 0 vs.Aztecs FC (Hernandez)9
 40383  Chula Vista Comm Park  10:50 AM  1 A6 vs A1Rebels Soccer Club - B11- White 7 vs.PYSL Blast1
 40384  Meridian ES  02:30 PM  2 A7 vs A5Oranje Voetbal Club - B99W 0 vs.Nomads Soccer Club - B110
 40382  Ashley Falls Elem  03:00 PM  1 A11 vs A12Manchester - BU11 GOLD 3 vs.Pumas UNAM Ac - BU110

Bracket - Sunday, September 26, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40386  KINSELL  09:30 AM  1 A5 vs A9Nomads Soccer Club - B11 3 vs.Atlante S.D. - E Duran2
 40389  Liberty Station  12:10 PM  1 A8 vs A6Riptide SC - BU11 Blue 0 vs.Rebels Soccer Club - B11- White12
 40390  Ashley Falls Elem  12:45 PM  1 A11 vs A3Manchester - BU11 GOLD 5 vs.Matrix - Tierrasanta - B110
 40385  Meridian ES  03:00 PM  2 A7 vs A1Oranje Voetbal Club - B99W 2 vs.PYSL Blast3

Bracket - Saturday, October 02, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40396  Bayview Terrace ES  10:15 AM  2 A1 vs A8PYSL Blast 3 vs.Riptide SC - BU11 Blue0
 40391  Larsen Field  11:00 AM  1 A9 vs A7Atlante S.D. - E Duran 1 vs.Oranje Voetbal Club - B99W2
 40394  Nobel Park  01:40 PM  1 A5 vs A11Nomads Soccer Club - B11 0 vs.Manchester - BU11 GOLD5

Bracket - Saturday, October 09, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40399  Ashley Falls Elem  09:30 AM  3 A11 vs A7Manchester - BU11 GOLD 6 vs.Oranje Voetbal Club - B99W0
 40400  Larsen Field  11:00 AM  1 A9 vs A1Atlante S.D. - E Duran 0 vs.PYSL Blast4
 40401  Terra Nova Park  12:30 PM  1 A2 vs A5Pumas USA 4 vs.Nomads Soccer Club - B110
 40402  Serra HS  12:30 PM  2 A3 vs A4Matrix - Tierrasanta - B11 2 vs.Aztecs FC (Hernandez)5

Bracket - Thursday, October 14, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40368  Ocean Air Park  04:30 PM  1 A8 vs A11Riptide SC - BU11 Blue 0 vs.Manchester - BU11 GOLD10

Bracket - Saturday, October 16, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40408  Ashley Falls Elem  08:00 AM  1 A11 vs A9Manchester - BU11 GOLD 10 vs.Atlante S.D. - E Duran0
 40405  Chula Vista Comm Park  08:00 AM  1 A6 vs A3Rebels Soccer Club - B11- White 3 vs.Matrix - Tierrasanta - B111
 40403  Meridian ES  08:00 AM  2 A7 vs A2Oranje Voetbal Club - B99W 0 vs.Pumas USA1
 40406  Cleator Community Park  12:25 PM  1 A8 vs A12Riptide SC - BU11 Blue 0 vs.Pumas UNAM Ac - BU118
 40407  Montgomery Waller Park  02:40 PM  #4 A4 vs A5Aztecs FC (Hernandez) 3 vs.Nomads Soccer Club - B110

Bracket - Saturday, October 23, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40410  Montgomery Waller Park  10:40 AM  #4 A4 vs A7Aztecs FC (Hernandez) 5 vs.Oranje Voetbal Club - B99W1
 40409  Bayview Terrace ES  12:15 PM  2 A1 vs A11PYSL Blast 1 vs.Manchester - BU11 GOLD4

Bracket - Saturday, October 30, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40418  Terra Nova Park  08:00 AM  1 A2 vs A11Pumas USA 0 vs.Manchester - BU11 GOLD3
 40417  Chula Vista Comm Park  09:40 AM  1 A6 vs A7Rebels Soccer Club - B11- White 1 vs.Oranje Voetbal Club - B99W3
 40419  Montgomery Waller Park  12:00 PM  #4 A4 vs A9Aztecs FC (Hernandez) 6 vs.Atlante S.D. - E Duran0
 40415  Doyle Park  01:30 PM  2 A5 vs A8Nomads Soccer Club - B11 1 vs.Riptide SC - BU11 Blue0

Bracket - Saturday, November 06, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40425  Ashley Falls Elem  08:00 AM  3 A11 vs A4Manchester - BU11 GOLD 3 vs.Aztecs FC (Hernandez)1
 40426  Terra Nova Park  09:20 AM  1 A2 vs A1Pumas USA 3 vs.PYSL Blast4
 40421  Larsen Field  12:00 PM  1 A9 vs A6Atlante S.D. - E Duran 2 vs.Rebels Soccer Club - B11- White2
 40424  Cleator Community Park  01:40 PM  1 A8 vs A7Riptide SC - BU11 Blue 0 vs.Oranje Voetbal Club - B99W4

Bracket - Sunday, November 07, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40412  KINSELL  11:20 AM  1 A5 vs A6Nomads Soccer Club - B11 0 vs.Rebels Soccer Club - B11- White8
 40393  Serra HS  03:00 PM  1 A2 vs A3Pumas USA 1 vs.Matrix - Tierrasanta - B112

Bracket - Saturday, November 13, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40427  Doyle Park  08:00 AM  1 A5 vs A12Nomads Soccer Club - B11 0 vs.Pumas UNAM Ac - BU1110
 40428  Chula Vista Comm Park  08:00 AM  1 A6 vs A11Rebels Soccer Club - B11- White 0 vs.Manchester - BU11 GOLD7
 40430  Larsen Field  01:00 PM  1 A9 vs A8Atlante S.D. - E Duran 2 vs.Riptide SC - BU11 Blue1
 40431  Montgomery Waller Park  01:20 PM  #4 A4 vs A2Aztecs FC (Hernandez) 1 vs.Pumas USA1
 40429  Serra HS  02:00 PM  2 A3 vs A1Matrix - Tierrasanta - B11 0 vs.PYSL Blast3

Bracket - Sunday, November 14, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40411  Serra HS  10:30 AM  2 A3 vs A8Matrix - Tierrasanta - B11 2 vs.Riptide SC - BU11 Blue0

Bracket - Saturday, November 20, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 40435  Terra Nova Park  08:00 AM  1 A2 vs A6Pumas USA 2 vs.Rebels Soccer Club - B11- White3
 40433  Bayview Terrace ES  08:45 AM  2 A1 vs A4PYSL Blast 2 vs.Aztecs FC (Hernandez)3
 40434  Ashley Falls Elem  09:45 AM  3 A11 vs A8Manchester - BU11 GOLD   vs.Riptide SC - BU11 Blue 
 40437  Meridian ES  10:30 AM  2 A7 vs A12Oranje Voetbal Club - B99W 0 vs.Pumas UNAM Ac - BU112
 40438  Serra HS  11:00 AM  2 A3 vs A5Matrix - Tierrasanta - B11 2 vs.Nomads Soccer Club - B112






Affinity Sports Copyright ￿ 2012, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.