2012 Presidio Soccer League
Team Schedules - BU13 AA-A South
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to download for free. Click here for more info...
     

Bracket      


ALL A      


Advancing to Next Round :  top  1  place team(s) from each Bracket and  0 Wildcards.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points
Ded
Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : Oranje Voetbal Club - B99O33303033331133-0322.2932.00 18  14  3 0
 A8 : Atlante S.D.- C Padilla30031333300303-0251.7925.00 10  29  4 0
 A7 : Express - B13 Bonita30333100030303-0221.5722.00 -1  40  6 0
 A4 : Atlante S.D.- G Garcia03313133001003-0211.5021.00 6  25  4 0
 A1 : Albion SC BU13 Red03010103333130-0211.5021.00 4  21  6 1
 A2 : Aztecs Fc ( Garcia )30033300033000-0181.2918.00 -8  35  9 1
 A3 : Kodiak SC - BU1300300000033330-0151.0715.00 -7  50  7 1
 A5 : Pumas Premier FC Gold03010010000030-080.578.00 -22  44  10 1

Bracket - Saturday, September 08, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61107  Monte Vista HS  10:00 AM  1 A3 vs A8Kodiak SC - BU13 0 vs.Atlante S.D.- C Padilla5
 61127  Larsen Field  10:00 AM  1 A4 vs A7Atlante S.D.- G Garcia 1 vs.Express - B13 Bonita2
 61124  Chula vista Middle School  12:30 PM  1 A5 vs A6Pumas Premier FC Gold 0 vs.Oranje Voetbal Club - B99O1
 61116  Robb Field  02:00 PM  2 A1 vs A2Albion SC BU13 Red 0 vs.Aztecs Fc ( Garcia )3

Bracket - Sunday, September 09, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61117  Larsen Field  12:00 PM  1 A8 vs A5Atlante S.D.- C Padilla 2 vs.Pumas Premier FC Gold3
 61123  Robb Field  12:30 PM  2 A1 vs A3Albion SC BU13 Red 6 vs.Kodiak SC - BU131
 61099  Meridian ES  04:30 PM  1 A6 vs A7Oranje Voetbal Club - B99O 7 vs.Express - B13 Bonita0

Bracket - Saturday, September 15, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61101  Chula vista Middle School  08:00 AM  1 A5 vs A3Pumas Premier FC Gold 3 vs.Kodiak SC - BU137
 61125  Meridian ES  09:20 AM  1 A6 vs A2Oranje Voetbal Club - B99O 3 vs.Aztecs Fc ( Garcia )1
 61114  Ocean View MS  12:00 PM  1 A4 vs A1Atlante S.D.- G Garcia 4 vs.Albion SC BU13 Red3
 61133  Diegueno MS  12:00 PM  1 A7 vs A8Express - B13 Bonita 6 vs.Atlante S.D.- C Padilla4

Bracket - Sunday, September 16, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61138  Chula vista Middle School  08:00 AM  1 A5 vs A1Pumas Premier FC Gold 2 vs.Albion SC BU13 Red2
 61122  Diegueno MS  09:30 AM  1 A7 vs A3Express - B13 Bonita 5 vs.Kodiak SC - BU133
 61141  Ocean View MS  10:00 AM  1 A8 vs A2Atlante S.D.- C Padilla 3 vs.Aztecs Fc ( Garcia )1
 61145  Meridian ES  02:45 PM  2 A6 vs A4Oranje Voetbal Club - B99O 1 vs.Atlante S.D.- G Garcia3

Bracket - Saturday, September 22, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61098  Diegueno MS  08:00 AM  1 A7 vs A5Express - B13 Bonita 4 vs.Pumas Premier FC Gold2
 61135  Robb Field  09:30 AM  4 A1 vs A6Albion SC BU13 Red 0 vs.Oranje Voetbal Club - B99O1
 61131  Montgomery Waller Park  11:00 AM  1 A2 vs A3Aztecs Fc ( Garcia ) 5 vs.Kodiak SC - BU132
 61121  Ocean View MS  02:00 PM  1 A8 vs A4Atlante S.D.- C Padilla 2 vs.Atlante S.D.- G Garcia2

Bracket - Sunday, September 23, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61130  Montgomery Waller Park  08:00 AM  4 A2 vs A5Aztecs Fc ( Garcia ) 5 vs.Pumas Premier FC Gold1
 61137  Monte Vista HS  10:00 AM  1 A3 vs A4Kodiak SC - BU13 1 vs.Atlante S.D.- G Garcia6
 61144  Diegueno MS  11:00 AM  1 A7 vs A1Express - B13 Bonita 1 vs.Albion SC BU13 Red1
 61097  Larsen Field  02:00 PM  1 A8 vs A6Atlante S.D.- C Padilla 2 vs.Oranje Voetbal Club - B99O1

Bracket - Saturday, September 29, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61113  Larsen Field  08:00 AM  1 A4 vs A5Atlante S.D.- G Garcia 1 vs.Pumas Premier FC Gold1
 61111  Robb Field  09:30 AM  2 A1 vs A8Albion SC BU13 Red 2 vs.Atlante S.D.- C Padilla5
 61140  Monte Vista HS  12:00 PM  1 A3 vs A6Kodiak SC - BU13 3 vs.Oranje Voetbal Club - B99O5
 61105  Montgomery Waller Park  03:00 PM  1 A2 vs A7Aztecs Fc ( Garcia ) 4 vs.Express - B13 Bonita3

Bracket - Saturday, October 06, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61110  Montgomery Waller Park  08:00 AM  4 A2 vs A1Aztecs Fc ( Garcia ) 0 vs.Albion SC BU13 Red2
 61146  Diegueno MS  09:30 AM  1 A7 vs A4Express - B13 Bonita 1 vs.Atlante S.D.- G Garcia3
 61143  Larsen Field  11:00 AM  1 A8 vs A3Atlante S.D.- C Padilla 4 vs.Kodiak SC - BU133
 61142  Meridian ES  11:30 AM  1 A6 vs A5Oranje Voetbal Club - B99O 3 vs.Pumas Premier FC Gold0

Bracket - Saturday, October 13, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61100  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A3 vs A1Kodiak SC - BU13 0 vs.Albion SC BU13 Red5
 61091  Diegueno MS  09:20 AM  1 A7 vs A6Express - B13 Bonita 0 vs.Oranje Voetbal Club - B99O3
 61102  Chula vista Middle School  09:30 AM  1 A5 vs A8Pumas Premier FC Gold 3 vs.Atlante S.D.- C Padilla4
 61120  Larsen Field  10:00 AM  1 A4 vs A2Atlante S.D.- G Garcia 3 vs.Aztecs Fc ( Garcia )0

Bracket - Saturday, October 20, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61126  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A3 vs A5Kodiak SC - BU13 4 vs.Pumas Premier FC Gold0
 61136  Larsen Field  08:00 AM  1 A8 vs A7Atlante S.D.- C Padilla 1 vs.Express - B13 Bonita2
 61106  Montgomery Waller Park  09:30 AM  4 A2 vs A6Aztecs Fc ( Garcia ) 0 vs.Oranje Voetbal Club - B99O1
 61094  Robb Field  11:00 AM  2 A1 vs A4Albion SC BU13 Red 2 vs.Atlante S.D.- G Garcia1

Bracket - Sunday, October 21, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61139  Ocean View MS  11:00 AM  1 A2 vs A4Aztecs Fc ( Garcia ) 2 vs.Atlante S.D.- G Garcia1

Bracket - Saturday, October 27, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61115  Robb Field  08:00 AM  3 A1 vs A5Albion SC BU13 Red 1 vs.Pumas Premier FC Gold0
 61093  Montgomery Waller Park  08:00 AM  4 A2 vs A8Aztecs Fc ( Garcia ) 1 vs.Atlante S.D.- C Padilla0
 61132  Larsen Field  10:00 AM  1 A4 vs A6Atlante S.D.- G Garcia 2 vs.Oranje Voetbal Club - B99O2
 61096  Monte Vista HS  11:00 AM  1 A3 vs A7Kodiak SC - BU13 5 vs.Express - B13 Bonita1

Bracket - Saturday, November 03, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61092  Monte Vista HS  09:30 AM  1 A3 vs A2Kodiak SC - BU13 5 vs.Aztecs Fc ( Garcia )0
 61128  Larsen Field  10:00 AM  1 A4 vs A8Atlante S.D.- G Garcia 1 vs.Atlante S.D.- C Padilla3
 61118  Meridian ES  10:40 AM  1 A6 vs A1Oranje Voetbal Club - B99O 0 vs.Albion SC BU13 Red0
 61109  Chula vista Middle School  11:00 AM  1 A5 vs A7Pumas Premier FC Gold 2 vs.Express - B13 Bonita6

Bracket - Saturday, November 10, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61103  Chula vista Middle School  08:00 AM  1 A5 vs A2Pumas Premier FC Gold 6 vs.Aztecs Fc ( Garcia )1
 61134  Robb Field  09:30 AM  2 A1 vs A7Albion SC BU13 Red 2 vs.Express - B13 Bonita0
 61104  Larsen Field  10:00 AM  1 A4 vs A3Atlante S.D.- G Garcia 1 vs.Kodiak SC - BU135
 61095  Meridian ES  02:00 PM  1 A6 vs A8Oranje Voetbal Club - B99O 3 vs.Atlante S.D.- C Padilla2

Bracket - Saturday, November 17, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 61112  Diegueno MS  08:00 AM  1 A7 vs A2Express - B13 Bonita 5 vs.Aztecs Fc ( Garcia )2
 61129  Meridian ES  10:50 AM  1 A6 vs A3Oranje Voetbal Club - B99O 4 vs.Kodiak SC - BU131
 61108  Terra Nova Park  02:00 PM  1 A5 vs A4Pumas Premier FC Gold 0 vs.Atlante S.D.- G Garcia3
 61119  Larsen Field  03:00 PM  1 A8 vs A1Atlante S.D.- C Padilla 3 vs.Albion SC BU13 Red1






Affinity Sports Copyright ￿ 2012, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.