Username: 
  Password: 

Team Schedules - B2008 Green South 1
     



Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Adj Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : PYSL Blast SC - Souders B20083313333333330342.8334.00 41  9  0 0
 A6 : Rebels Soccer Club - B08 Blue3331030333330282.3328.00 19  20  1 0
 A4 : Barca Cantera - Red B08 Ruiz3313303333300282.3328.00 18  21  2 0
 A7 : Nado - B2008G00003333000 0121.0913.09 -5  29  0 0
 A1 : Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez0300300031030131.0813.00 -5  30  0 0
 A2 : Atlante SD L Estrada B 20083031003000000100.8310.00 -25  56  0 0
 A3 : Aztecs FC B0800000300013 070.647.64 -16  47  0 0
 A5 : LIVERPOOL SC B08 - PREMIER003300000000060.506.00 -27  65  0 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751885  Bonita Vista HS  08:00 AM  3 A1 vs A2Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez 2 vs.Atlante SD L Estrada B 20083
 751886  Montgomery Waller Park  09:10 AM  3 A3 vs A8Aztecs FC B08 0 vs.PYSL Blast SC - Souders B20087
 751887  Monte Vista HS  10:20 AM  3 A4 vs A7Barca Cantera - Red B08 Ruiz 4 vs.Nado - B2008G3
 751888  Rios Canyon ES  01:30 PM  1 A5 vs A6LIVERPOOL SC B08 - PREMIER 0 vs.Rebels Soccer Club - B08 Blue8

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751890  Cottonwood Park  08:00 AM  2 A6 vs A7Rebels Soccer Club - B08 Blue 2 vs.Nado - B2008G0
 751889  Barnard ES  09:10 AM  2 A8 vs A5PYSL Blast SC - Souders B2008 5 vs.LIVERPOOL SC B08 - PREMIER0
 751891  Robb Field  11:30 AM  7 A1 vs A3Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez 4 vs.Aztecs FC B082
 751892  Larsen Field  01:00 PM  4 A2 vs A4Atlante SD L Estrada B 2008 2 vs.Barca Cantera - Red B08 Ruiz5

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751929  Montgomery Waller Park  08:00 AM  3 A3 vs A2Aztecs FC B08 3 vs.Atlante SD L Estrada B 20084
 751931  Fuerte Elementary School  09:10 AM  1 A4 vs A8Barca Cantera - Red B08 Ruiz 3 vs.PYSL Blast SC - Souders B20083
 751930  Rios Canyon ES  09:30 AM  1 A5 vs A7LIVERPOOL SC B08 - PREMIER 3 vs.Nado - B2008G2
 751932  Southwestern College  10:20 AM  5 A6 vs A1Rebels Soccer Club - B08 Blue 1 vs.Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez0

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751895  Cottonwood Park  09:10 AM  2 A6 vs A2Rebels Soccer Club - B08 Blue 2 vs.Atlante SD L Estrada B 20082
 751893  Coronado Cays  09:15 AM  4 A7 vs A8Nado - B2008G 0 vs.PYSL Blast SC - Souders B20084
 751896  Fuerte Elementary School  11:30 AM  1 A4 vs A1Barca Cantera - Red B08 Ruiz 3 vs.Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez1
 751894  Rios Canyon ES  11:45 AM  1 A5 vs A3LIVERPOOL SC B08 - PREMIER 5 vs.Aztecs FC B081

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751898  Coronado Cays  09:15 AM  4 A7 vs A3Nado - B2008G 3 vs.Aztecs FC B081
 751897  Rios Canyon ES  11:30 AM  1 A5 vs A1LIVERPOOL SC B08 - PREMIER 2 vs.Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez3
 751900  Cottonwood Park  11:30 AM  2 A6 vs A4Rebels Soccer Club - B08 Blue 1 vs.Barca Cantera - Red B08 Ruiz2
 751899  Barnard ES  12:40 PM  2 A8 vs A2PYSL Blast SC - Souders B2008 3 vs.Atlante SD L Estrada B 20080

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751902  Coronado Cays  10:30 AM  4 A7 vs A5Nado - B2008G 8 vs.LIVERPOOL SC B08 - PREMIER2
 751901  Larsen Field  11:30 AM  4 A2 vs A3Atlante SD L Estrada B 2008 1 vs.Aztecs FC B085
 751903  Barnard ES  11:30 AM  2 A8 vs A4PYSL Blast SC - Souders B2008 3 vs.Barca Cantera - Red B08 Ruiz0
 751904  Bonita Vista HS  12:40 PM  3 A1 vs A6Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez 1 vs.Rebels Soccer Club - B08 Blue5

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751908  Montgomery Waller Park  10:10 AM  3 A3 vs A4Aztecs FC B08 2 vs.Barca Cantera - Red B08 Ruiz7
 751906  Coronado Cays  11:45 AM  4 A7 vs A1Nado - B2008G 3 vs.Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez0
 751905  Rios Canyon ES  11:55 AM  1 A5 vs A2LIVERPOOL SC B08 - PREMIER 4 vs.Atlante SD L Estrada B 20085
 751907  Barnard ES  12:40 PM  2 A8 vs A6PYSL Blast SC - Souders B2008 5 vs.Rebels Soccer Club - B08 Blue1

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751909  Robb Field  08:00 AM  7 A1 vs A8Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez 0 vs.PYSL Blast SC - Souders B20084
 751910  Fuerte Elementary School  08:00 AM  1 A4 vs A5Barca Cantera - Red B08 Ruiz 4 vs.LIVERPOOL SC B08 - PREMIER0
 751911  Cottonwood Park  10:20 AM  2 A6 vs A3Rebels Soccer Club - B08 Blue 3 vs.Aztecs FC B082
 751912  Larsen Field  01:00 PM  4 A2 vs A7Atlante SD L Estrada B 2008 2 vs.Nado - B2008G4

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751913  Larsen Field  10:00 AM  4 A2 vs A1Atlante SD L Estrada B 2008 0 vs.Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez5
 751916  Cottonwood Park  10:20 AM  2 A6 vs A5Rebels Soccer Club - B08 Blue 6 vs.LIVERPOOL SC B08 - PREMIER2
 751914  Barnard ES  12:40 PM  2 A8 vs A3PYSL Blast SC - Souders B2008 8 vs.Aztecs FC B081
 751915  Coronado Cays  02:15 PM  4 A7 vs A4Nado - B2008G 0 vs.Barca Cantera - Red B08 Ruiz4

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751918  Tidelands Park  08:00 AM  4 A7 vs A6Nado - B2008G 2 vs.Rebels Soccer Club - B08 Blue3
 751919  Montgomery Waller Park  09:00 AM  3 A3 vs A1Aztecs FC B08 3 vs.Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez3
 751920  Fuerte Elementary School  09:10 AM  1 A4 vs A2Barca Cantera - Red B08 Ruiz 8 vs.Atlante SD L Estrada B 20080
 751917  Rios Canyon ES  11:30 AM  1 A5 vs A8LIVERPOOL SC B08 - PREMIER 1 vs.PYSL Blast SC - Souders B20089

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751922  Montgomery Waller Park  10:10 AM  3 A3 vs A5Aztecs FC B08 4 vs.LIVERPOOL SC B08 - PREMIER2
 751924  Bonita Vista HS  10:20 AM  3 A1 vs A4Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez 2 vs.Barca Cantera - Red B08 Ruiz3
 751923  Larsen Field  11:30 AM  4 A2 vs A6Atlante SD L Estrada B 2008 3 vs.Rebels Soccer Club - B08 Blue9
 751921  Barnard ES  12:40 PM  2 A8 vs A7PYSL Blast SC - Souders B2008 4 vs.Nado - B2008G1

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751925  Bonita Vista HS  08:00 AM  3 A1 vs A5Albion SC South - B08 Premier - Rodriguez 10 vs.LIVERPOOL SC B08 - PREMIER1
 751928  Fuerte Elementary School  08:00 AM  1 A4 vs A6Barca Cantera - Red B08 Ruiz 1 vs.Rebels Soccer Club - B08 Blue4
 751926  Montgomery Waller Park  09:00 AM  3 A3 vs A7Aztecs FC B08   vs.Nado - B2008G 
 751927  Larsen Field  02:30 PM  5 A2 vs A8Atlante SD L Estrada B 2008 2 vs.PYSL Blast SC - Souders B20086