Username: 
  Password: 

Team Schedules - B2009 AA-C 1 South
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
A3 : NFFC B2009 WHITE W-9   L-0   T-233313331333 -029 30  14  0 0
A8 : SD United B2009 Black W-7   L-3   T-133303103303 -022 17  17  0 0
A5 : Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel W-7   L-4   T-003030333330 -021 10  20  0 0
A4 : SD SURF PL - B2009 (SMITH) W-6   L-3   T-230130331033 -020 8  22  0 0
A1 : La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson W-4   L-2   T-23010133  3  -014 1  15  1 0
A10 : Sporting SD - B2009 - Miller W-5   L-3   T-23133010 330 -017 5  25  0 0
A6 : Albion SC B09 Premier - Szanto W-5   L-3   T-333301113003 -018 12  19  1 0
A7 : Chula Vista FC Gold - B2009 W-4   L-5   T-201313033000 -014 -2  29  0 0
A2 : San Diego SC B2009 Silver W-4   L-6   T-103030300301 -013 -3  24  0 0
A11 : CSC B2009 Red W-2   L-8   T-100030003001 -07 -20  44  0 0
A9 : Rebels Soccer Club - B09 Blue W-2   L-8   T-00003000 030 -06 -21  37  1 0
A12 : Matrix B09 TS Wht W-0   L-10   T-00000000000  -00 -37  79  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152788  Cleator Community Park  08:00 AM  2 A4 vs A11SD SURF PL - B2009 (SMITH) 5 vs.CSC B2009 Red0
 152786  Robb Field  09:20 AM  8 A6 vs A9Albion SC B09 Premier - Szanto 4 vs.Rebels Soccer Club - B09 Blue2
 152783  Terra Nova PK  09:20 AM  3 A7 vs A8Chula Vista FC Gold - B2009 4 vs.SD United B2009 Black5
 152785  Allen Field  10:30 AM  3 A1 vs A2La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson 2 vs.San Diego SC B2009 Silver1
 152787  Arbolitos Sports Park  02:20 PM  3 A5 vs A10Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel 0 vs.Sporting SD - B2009 - Miller4
 152784  UC Gardens  02:40 PM  1 A3 vs A12NFFC B2009 WHITE 12 vs.Matrix B09 TS Wht1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152792  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  3 A8 vs A9SD United B2009 Black 8 vs.Rebels Soccer Club - B09 Blue0
 152791  Helix HS  09:00 AM  2 A10 vs A7Sporting SD - B2009 - Miller 2 vs.Chula Vista FC Gold - B20092
 152793  Junipero Serra HS  11:05 AM  3 A12 vs A5Matrix B09 TS Wht 0 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel6
 152790  Lewis MS  12:00 PM  3 A11 vs A6CSC B2009 Red 2 vs.Albion SC B09 Premier - Szanto4
 152789  Southcreek Neighborhood PK  02:00 PM  1 A2 vs A4San Diego SC B2009 Silver 2 vs.SD SURF PL - B2009 (SMITH)0
 152794  Allen Field  03:00 PM  3 A1 vs A3La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson 1 vs.NFFC B2009 WHITE5

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152795  Cleator Community Park  08:00 AM  2 A4 vs A1SD SURF PL - B2009 (SMITH) 1 vs.La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson1
 152799  Terra Nova PK  09:20 AM  3 A7 vs A12Chula Vista FC Gold - B2009 10 vs.Matrix B09 TS Wht2
 152796  Robb Field  12:00 PM  1 A6 vs A2Albion SC B09 Premier - Szanto 6 vs.San Diego SC B2009 Silver1
 152798  Albert Van Zanten Park  01:00 PM  3 A8 vs A11SD United B2009 Black 5 vs.CSC B2009 Red1
 152800  Arbolitos Sports Park  01:40 PM  3 A5 vs A3Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel 1 vs.NFFC B2009 WHITE4
 152797  Heritage Park  03:40 PM  1 A9 vs A10Rebels Soccer Club - B09 Blue 1 vs.Sporting SD - B2009 - Miller3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152806  UC Gardens  08:00 AM  1 A3 vs A7NFFC B2009 WHITE 2 vs.Chula Vista FC Gold - B20092
 152804  Allen Field  10:30 AM  3 A1 vs A5La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson 1 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel3
 152802  Robb Field  12:00 PM  1 A6 vs A4Albion SC B09 Premier - Szanto 3 vs.SD SURF PL - B2009 (SMITH)4
 152801  Heritage Park  01:00 PM  1 A9 vs A12Rebels Soccer Club - B09 Blue 1 vs.Matrix B09 TS Wht0
 152805  Southcreek Neighborhood PK  03:30 PM  1 A2 vs A8San Diego SC B2009 Silver 1 vs.SD United B2009 Black0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152807  Helix HS  08:00 AM  2 A10 vs A2Sporting SD - B2009 - Miller 2 vs.San Diego SC B2009 Silver1
 152811  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  3 A8 vs A4SD United B2009 Black 3 vs.SD SURF PL - B2009 (SMITH)1
 152812  Terra Nova PK  10:40 AM  3 A7 vs A5Chula Vista FC Gold - B2009 4 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel3
 152810  Cottonwood Park  10:40 AM  1 A9 vs A3Rebels Soccer Club - B09 Blue 0 vs.NFFC B2009 WHITE8
 152808  Robb Field  11:30 AM  7 A6 vs A1Albion SC B09 Premier - Szanto 2 vs.La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson2
 152809  Lewis MS  02:40 PM  3 A11 vs A12CSC B2009 Red 6 vs.Matrix B09 TS Wht2

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152815  Terra Nova PK  08:00 AM  3 A7 vs A1Chula Vista FC Gold - B2009 1 vs.La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson2
 152814  Albert Van Zanten Park  09:20 AM  3 A8 vs A6SD United B2009 Black 1 vs.Albion SC B09 Premier - Szanto1
 152818  Cleator Community Park  10:30 AM  2 A4 vs A10SD SURF PL - B2009 (SMITH) 3 vs.Sporting SD - B2009 - Miller1
 152816  Arbolitos Sports Park  11:40 AM  4 A5 vs A9Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel 4 vs.Rebels Soccer Club - B09 Blue0
 152813  Junipero Serra HS  11:55 AM  3 A12 vs A2Matrix B09 TS Wht 1 vs.San Diego SC B2009 Silver9
 152817  Lewis MS  12:00 PM  3 A11 vs A3CSC B2009 Red 0 vs.NFFC B2009 WHITE4

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152822  Allen Field  12:00 PM  3 A1 vs A8La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson 3 vs.SD United B2009 Black2
 152821  Southcreek Neighborhood PK  12:30 PM  1 A2 vs A3San Diego SC B2009 Silver 1 vs.NFFC B2009 WHITE7
 152823  Lewis MS  01:20 PM  3 A11 vs A5CSC B2009 Red 2 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel7
 152819  Helix HS  01:30 PM  2 A10 vs A6Sporting SD - B2009 - Miller 2 vs.Albion SC B09 Premier - Szanto2
 152820  Junipero Serra HS  02:30 PM  3 A12 vs A4Matrix B09 TS Wht 1 vs.SD SURF PL - B2009 (SMITH)7
 152824  Southwestern College  02:40 PM  2 A9 vs A7Rebels Soccer Club - B09 Blue 0 vs.Chula Vista FC Gold - B20092

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152830  UC Gardens  08:00 AM  1 A3 vs A4NFFC B2009 WHITE 3 vs.SD SURF PL - B2009 (SMITH)3
 152825  Cottonwood Park  10:40 AM  1 A9 vs A1Rebels Soccer Club - B09 Blue   vs.La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson 
 152829  Helix HS  10:50 AM  2 A10 vs A8Sporting SD - B2009 - Miller 1 vs.SD United B2009 Black7
 152827  Junipero Serra HS  11:35 AM  3 A12 vs A6Matrix B09 TS Wht 0 vs.Albion SC B09 Premier - Szanto12
 152828  Rolling Hills Pk  12:30 PM  1 A2 vs A5San Diego SC B2009 Silver 2 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel3
 152826  Lewis MS  02:40 PM  3 A11 vs A7CSC B2009 Red 1 vs.Chula Vista FC Gold - B20092

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152836  UC Gardens  08:00 AM  1 A3 vs A6NFFC B2009 WHITE 3 vs.Albion SC B09 Premier - Szanto2
 152831  Cleator Community Park  08:00 AM  2 A4 vs A5SD SURF PL - B2009 (SMITH) 1 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel4
 152832  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  3 A8 vs A12SD United B2009 Black 8 vs.Matrix B09 TS Wht0
 152835  Terra Nova PK  09:40 AM  3 A7 vs A2Chula Vista FC Gold - B2009 0 vs.San Diego SC B2009 Silver3
 152833  Lewis MS  10:40 AM  3 A11 vs A9CSC B2009 Red 4 vs.Rebels Soccer Club - B09 Blue1
 152834  Allen Field  12:00 PM  3 A1 vs A10La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson   vs.Sporting SD - B2009 - Miller 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152839  Allen Field  08:00 AM  3 A1 vs A11La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson 5 vs.CSC B2009 Red0
 152842  Cleator Community Park  09:10 AM  2 A4 vs A7SD SURF PL - B2009 (SMITH) 4 vs.Chula Vista FC Gold - B20093
 152840  UC Gardens  09:20 AM  1 A3 vs A8NFFC B2009 WHITE 5 vs.SD United B2009 Black3
 152837  Southcreek Neighborhood PK  12:30 PM  1 A2 vs A9San Diego SC B2009 Silver 0 vs.Rebels Soccer Club - B09 Blue2
 152841  Junipero Serra HS  03:10 PM  3 A12 vs A10Matrix B09 TS Wht 2 vs.Sporting SD - B2009 - Miller8
 152838  Arbolitos Sports Park  04:20 PM  3 A5 vs A6Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel 2 vs.Albion SC B09 Premier - Szanto0

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152803  Helix HS  10:30 AM  2 A10 vs A11Sporting SD - B2009 - Miller 8 vs.CSC B2009 Red2

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 152843  Cleator Community Park  10:20 AM  2 A4 vs A9SD SURF PL - B2009 (SMITH) 4 vs.Rebels Soccer Club - B09 Blue1
 152846  Robb Field  10:20 AM  6 A6 vs A7Albion SC B09 Premier - Szanto 5 vs.Chula Vista FC Gold - B20090
 152847  Arbolitos Sports Park  10:30 AM  3 A5 vs A8Poway Vaqueros SC - B2009 Tremmel 0 vs.SD United B2009 Black2
 152844  Junipero Serra HS  10:40 AM  3 A12 vs A1Matrix B09 TS Wht   vs.La Jolla IMPACT - B2009 White Josh Jackson 
 152845  Southcreek Neighborhood PK  11:00 AM  1 A2 vs A11San Diego SC B2009 Silver 1 vs.CSC B2009 Red1
 152848  UC Gardens  11:30 AM  1 A3 vs A10NFFC B2009 WHITE 5 vs.Sporting SD - B2009 - Miller0