Username: 
  Password: 

Team Schedules - B2007 AA- B North
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
A4 : Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael W-10   L-1   T-033333330333 -030 23  12  5 1
A7 : Tiffinys Pachuca (Xolos) W-9   L-2   T-033303333303 -027 26  10  4 0
A3 : Attack B07 White W-9   L-2   T-030033333333 -027 24  13  4 0
A5 : Scripps United - B2007 White W-9   L-2   T-033330333033 -027 21  11  2 0
A11 : San Marcos Revolution - B2007 Green W-6   L-4   T-103333000331 -019 6  19  0 0
A1 : Matrix B07 NC Blu W-6   L-4   T-133001033303 -019 0  19  4 0
A6 : Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McCla W-4   L-5   T-230301331000 -014 -10  30  4 0
A2 : Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron W-3   L-7   T-100033000031 -010 -13  37  1 0
A8 : DMCV Sharks B2007 - Bergum W-3   L-8   T-003000003300 -09 -18  46  2 0
A12 : San Diego SC B2007 Gold W-2   L-8   T-100000301030 -07 -10  31  3 0
A9 : Vista Storm SC - B2007 Red W-1   L-9   T-100130000000 -04 -19  32  0 0
A10 : Express Boys 2007 Select - Mazariegos W-0   L-10   T-100100000000 -01 -30  42  1 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126136  Rancho Santa Fe ES  08:00 AM  1 A3 vs A12Attack B07 White 1 vs.San Diego SC B2007 Gold0
 126137  Connors Park  09:30 AM  1 A1 vs A2Matrix B07 NC Blu 3 vs.Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron2
 126138  Encinitas Community Park  10:10 AM  4 A6 vs A9Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain 3 vs.Vista Storm SC - B2007 Red2
 126139  Scripps Ranch Comm Park  10:40 AM  1 A5 vs A10Scripps United - B2007 White 5 vs.Express Boys 2007 Select - Mazariegos1
 126140  Luz Duran Park  02:40 PM  1 A4 vs A11Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael 3 vs.San Marcos Revolution - B2007 Green2
 126135  Luz Duran Park  05:30 PM  1 A7 vs A8Tiffinys Pachuca (Xolos) 7 vs.DMCV Sharks B2007 - Bergum0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126152  Scripps Ranch Comm Park  05:30 PM  2 A5 vs A3Scripps United - B2007 White 2 vs.Attack B07 White1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126146  Connors Park  09:30 AM  1 A1 vs A3Matrix B07 NC Blu 3 vs.Attack B07 White1
 126141  Ingold Sports Park  12:15 PM  3 A2 vs A4Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron 0 vs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael9
 126144  Sage Canyon Park  12:45 PM  1 A8 vs A9DMCV Sharks B2007 - Bergum 2 vs.Vista Storm SC - B2007 Red0
 126145  Westview HS  01:00 PM  1 A12 vs A5San Diego SC B2007 Gold 2 vs.Scripps United - B2007 White6
 126143  Encinitas Community Park  05:10 PM  3 A10 vs A7Express Boys 2007 Select - Mazariegos 1 vs.Tiffinys Pachuca (Xolos)5
 126142  Hollandia Park  06:30 PM  1 A11 vs A6San Marcos Revolution - B2007 Green 3 vs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126150  Sage Canyon Park  08:00 AM  1 A8 vs A11DMCV Sharks B2007 - Bergum 1 vs.San Marcos Revolution - B2007 Green4
 126148  Cardiff Sports Park  08:30 AM  1 A6 vs A2Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain 4 vs.Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron3
 126151  Luz Duran Park  12:50 PM  1 A7 vs A12Tiffinys Pachuca (Xolos) 7 vs.San Diego SC B2007 Gold0
 126149  Vista Community Sports Park  02:00 PM  1 A9 vs A10Vista Storm SC - B2007 Red 0 vs.Express Boys 2007 Select - Mazariegos0

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126147  Luz Duran Park  09:30 AM  1 A4 vs A1Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael 4 vs.Matrix B07 NC Blu0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126155  Encinitas Community Park  10:10 AM  3 A10 vs A11Express Boys 2007 Select - Mazariegos 2 vs.San Marcos Revolution - B2007 Green5
 126153  Vista Community Sports Park  11:20 AM  2 A9 vs A12Vista Storm SC - B2007 Red 2 vs.San Diego SC B2007 Gold1
 126158  Rancho Santa Fe ES  12:15 PM  1 A3 vs A7Attack B07 White 4 vs.Tiffinys Pachuca (Xolos)1
 126154  Encinitas Community Park  01:40 PM  4 A6 vs A4Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain 1 vs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael2
 126156  Hollandia Park  02:00 PM  1 A1 vs A5Matrix B07 NC Blu 0 vs.Scripps United - B2007 White2
 126157  Ingold Sports Park  02:25 PM  3 A2 vs A8Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron 2 vs.DMCV Sharks B2007 - Bergum0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126164  Luz Duran Park  08:00 AM  1 A7 vs A5Tiffinys Pachuca (Xolos) 4 vs.Scripps United - B2007 White2
 126160  Cardiff Sports Park  08:30 AM  1 A6 vs A1Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain 2 vs.Matrix B07 NC Blu2
 126162  Vista Community Sports Park  10:50 AM  2 A9 vs A3Vista Storm SC - B2007 Red 0 vs.Attack B07 White8
 126163  Ashley Falls Park  12:45 PM  1 A8 vs A4DMCV Sharks B2007 - Bergum 2 vs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael8
 126159  Encinitas Community Park  01:40 PM  3 A10 vs A2Express Boys 2007 Select - Mazariegos 1 vs.Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron2
 126161  Connors Park  05:30 PM  1 A11 vs A12San Marcos Revolution - B2007 Green 5 vs.San Diego SC B2007 Gold2

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126170  Luz Duran Park  08:00 AM  1 A4 vs A10Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael 4 vs.Express Boys 2007 Select - Mazariegos1
 126166  Sage Canyon Park  08:00 AM  1 A8 vs A6DMCV Sharks B2007 - Bergum 2 vs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain3
 126169  Hollandia Park  09:30 AM  1 A11 vs A3San Marcos Revolution - B2007 Green 0 vs.Attack B07 White3
 126167  Luz Duran Park  09:30 AM  1 A7 vs A1Tiffinys Pachuca (Xolos) 3 vs.Matrix B07 NC Blu0
 126168  Scripps Ranch Comm Park  01:30 PM  2 A5 vs A9Scripps United - B2007 White 5 vs.Vista Storm SC - B2007 Red0
 126165  Mt Carmel High School  04:15 PM  1 A12 vs A2San Diego SC B2007 Gold 4 vs.Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126174  Hollandia Park  08:00 AM  1 A1 vs A8Matrix B07 NC Blu 3 vs.DMCV Sharks B2007 - Bergum1
 126172  Alliant Univ  09:30 AM  6 A12 vs A4San Diego SC B2007 Gold 1 vs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael2
 126176  Vista Community Sports Park  09:30 AM  2 A9 vs A7Vista Storm SC - B2007 Red 0 vs.Tiffinys Pachuca (Xolos)2
 126173  Ingold Sports Park  11:15 AM  3 A2 vs A3Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron 1 vs.Attack B07 White4
 126171  Encinitas Community Park  01:20 PM  3 A10 vs A6Express Boys 2007 Select - Mazariegos 0 vs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain1
 126175  Hollandia Park  04:30 PM  1 A11 vs A5San Marcos Revolution - B2007 Green 0 vs.Scripps United - B2007 White1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126181  Encinitas Community Park  11:40 AM  3 A10 vs A8Express Boys 2007 Select - Mazariegos 1 vs.DMCV Sharks B2007 - Bergum4
 126180  Ingold Sports Park  12:00 PM  3 A2 vs A5Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron 0 vs.Scripps United - B2007 White1
 126179  Black Mountain Ranch  12:30 PM  1 A12 vs A6San Diego SC B2007 Gold 2 vs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain2
 126182  Rancho Santa Fe ES  12:30 PM  1 A3 vs A4Attack B07 White 2 vs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael1
 126177  Vista Community Sports Park  12:30 PM  2 A9 vs A1Vista Storm SC - B2007 Red 0 vs.Matrix B07 NC Blu1
 126178  Connors Park  03:40 PM  1 A11 vs A7San Marcos Revolution - B2007 Green 1 vs.Tiffinys Pachuca (Xolos)4

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126186  Hollandia Park  08:00 AM  1 A1 vs A10Matrix B07 NC Blu 4 vs.Express Boys 2007 Select - Mazariegos1
 126185  Connors Park  08:00 AM  1 A11 vs A9San Marcos Revolution - B2007 Green 1 vs.Vista Storm SC - B2007 Red0
 126188  Rancho Santa Fe ES  11:00 AM  1 A3 vs A6Attack B07 White 6 vs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain2
 126184  Sage Canyon Park  11:05 AM  1 A8 vs A12DMCV Sharks B2007 - Bergum 3 vs.San Diego SC B2007 Gold2
 126187  Luz Duran Park  11:10 AM  1 A7 vs A2Tiffinys Pachuca (Xolos) 8 vs.Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron0
 126183  Luz Duran Park  12:40 PM  1 A4 vs A5Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael 3 vs.Scripps United - B2007 White2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126193  Black Mountain Ranch  08:00 AM  1 A12 vs A10San Diego SC B2007 Gold 5 vs.Express Boys 2007 Select - Mazariegos0
 126194  Luz Duran Park  09:30 AM  1 A4 vs A7Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael 2 vs.Tiffinys Pachuca (Xolos)1
 126191  Connors Park  09:35 AM  1 A1 vs A11Matrix B07 NC Blu 1 vs.San Marcos Revolution - B2007 Green3
 126189  Ingold Sports Park  09:45 AM  3 A2 vs A9Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron 3 vs.Vista Storm SC - B2007 Red2
 126192  RSF Sports Field  12:00 PM  1 A3 vs A8Attack B07 White 8 vs.DMCV Sharks B2007 - Bergum1
 126190  Scripps Ranch Comm Park  01:00 PM  1 A5 vs A6Scripps United - B2007 White 3 vs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 126196  Black Mountain Ranch  08:00 AM  1 A12 vs A1San Diego SC B2007 Gold 0 vs.Matrix B07 NC Blu2
 126198  Cardiff Sports Park  08:30 AM  1 A6 vs A7Cardiff Mustangs - Competitive - B2007 White McClain 0 vs.Tiffinys Pachuca (Xolos)5
 126195  Luz Duran Park  09:30 AM  1 A4 vs A9Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael 6 vs.Vista Storm SC - B2007 Red0
 126197  Ingold Sports Park  09:45 AM  3 A2 vs A11Fallbrook Villa FC - B2007 Aaron 1 vs.San Marcos Revolution - B2007 Green1
 126199  Scripps Ranch Comm Park  12:00 PM  2 A5 vs A8Scripps United - B2007 White 8 vs.DMCV Sharks B2007 - Bergum0
 126200  Nativity Church  02:40 PM  1 A3 vs A10Attack B07 White 7 vs.Express Boys 2007 Select - Mazariegos2