Username: 
  Password: 

Team Schedules - SDDA B2001 Flight 1
     



Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : FC Heat B2001 BLUE33331333310262.6026.00 18  10  11 0
 A6 : Nomads SC B2001 Eddie Fonbon33303330330242.4024.00 23  6  14 1
 A2 : TFA - SD (B01)11333131330222.2022.00 16  7  8 0
 A11 : Barca Cantera - Select B01 Hernandez03033033130191.9019.00 6  15  12 1
 A3 : SD United B/2001 Black33333001300191.9019.00 6  19  10 0
 A4 : CSC B-2001 Academy31130303030171.7017.00 6  17  12 0
 A9 : Rebels Soccer Club - B01 Elite03003330300151.5015.00 8  13  13 1
 A7 : Chula Vista FC - B2001 J Hector01103031030121.2012.00 -3  20  9 1
 A1 : Aztecs FC Academy B0110003033010111.1011.00 -8  28  13 0
 A5 : LAGSD B01 Premier-Rath0300000000030.303.00 -25  36  15 1
 A12 : Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero0001000001020.202.00 -23  34  12 0
 A8 : Albion SC South - B01/02 Academy0000000010010.101.00 -24  32  0 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295127  Nobel Park  09:30 AM  1 A6 vs A9Nomads SC B2001 Eddie Fonbon 2 vs.Rebels Soccer Club - B01 Elite1
 295128  Albert Van Zanten Park  02:00 PM  1 A3 vs A12SD United B/2001 Black 6 vs.Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero1
 295132  Montgomery Waller Park  03:30 PM  1 A1 vs A2Aztecs FC Academy B01 3 vs.TFA - SD (B01)3
 295131  Pershing MS  04:00 PM  1 A4 vs A11CSC B-2001 Academy 2 vs.Barca Cantera - Select B01 Hernandez0
 295129  Aviara Park  06:50 PM  3 A5 vs A10LAGSD B01 Premier-Rath 0 vs.FC Heat B2001 BLUE5

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295140  Bonita Vista HS  03:00 PM  1 A8 vs A11Albion SC South - B01/02 Academy 0 vs.Barca Cantera - Select B01 Hernandez5

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295135  Cuyamaca College  08:00 AM  1 A3 vs A1SD United B/2001 Black 1 vs.Aztecs FC Academy B010
 295138  Frances Ryan Park  11:50 AM  5 A10 vs A7FC Heat B2001 BLUE 3 vs.Chula Vista FC - B2001 J Hector1
 295136  Robb Field  12:00 PM  5 A8 vs A9Albion SC South - B01/02 Academy 0 vs.Rebels Soccer Club - B01 Elite1
 295133  Helix HS  02:30 PM  1 A12 vs A5Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero 1 vs.LAGSD B01 Premier-Rath3
 295137  Hoover High School  03:30 PM  1 A2 vs A4TFA - SD (B01) 0 vs.CSC B-2001 Academy0
 295134  Monte Vista HS  03:50 PM  1 A11 vs A6Barca Cantera - Select B01 Hernandez 0 vs.Nomads SC B2001 Eddie Fonbon2

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295181  Montgomery Waller Park  09:40 AM  1 A1 vs A11Aztecs FC Academy B01 2 vs.Barca Cantera - Select B01 Hernandez3
 295182  Pershing MS  10:00 AM  2 A4 vs A7CSC B-2001 Academy 2 vs.Chula Vista FC - B2001 J Hector2
 295185  Helix HS  10:30 AM  1 A12 vs A10Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero 2 vs.FC Heat B2001 BLUE6
 295184  Poinsettia Park  01:30 PM  3 A5 vs A6LAGSD B01 Premier-Rath 0 vs.Nomads SC B2001 Eddie Fonbon5
 295186  Mt Miguel HS  02:15 PM  1 A2 vs A9TFA - SD (B01) 2 vs.Rebels Soccer Club - B01 Elite0

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295142  Southwestern College  08:00 AM  4 A9 vs A10Rebels Soccer Club - B01 Elite 2 vs.FC Heat B2001 BLUE3
 295144  Aviara Oaks MS  08:15 AM  1 A5 vs A3LAGSD B01 Premier-Rath 1 vs.SD United B/2001 Black3
 295141  Nobel Park  11:00 AM  1 A6 vs A2Nomads SC B2001 Eddie Fonbon 1 vs.TFA - SD (B01)2
 295139  Pershing MS  01:00 PM  2 A4 vs A1CSC B-2001 Academy 6 vs.Aztecs FC Academy B012

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295143  Terra Nova PK  03:50 PM  1 A7 vs A12Chula Vista FC - B2001 J Hector 4 vs.Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero4

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295146  Montgomery Waller Park  02:00 PM  1 A1 vs A5Aztecs FC Academy B01 3 vs.LAGSD B01 Premier-Rath1
 295145  Cuyamaca College  02:00 PM  1 A3 vs A7SD United B/2001 Black 2 vs.Chula Vista FC - B2001 J Hector0
 295147  Kearny High School  03:00 PM  1 A2 vs A8TFA - SD (B01) 7 vs.Albion SC South - B01/02 Academy0
 295150  Southwestern College  03:20 PM  4 A9 vs A12Rebels Soccer Club - B01 Elite 3 vs.Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero0
 295149  Nobel Park  03:30 PM  1 A6 vs A4Nomads SC B2001 Eddie Fonbon 2 vs.CSC B-2001 Academy0

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295183  Steele Canyon HS  12:50 PM  1 A3 vs A8SD United B/2001 Black 3 vs.Albion SC South - B01/02 Academy0

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295155  Nobel Park  08:00 AM  1 A6 vs A1Nomads SC B2001 Eddie Fonbon 5 vs.Aztecs FC Academy B011
 295151  Southwestern College  08:00 AM  4 A9 vs A3Rebels Soccer Club - B01 Elite 4 vs.SD United B/2001 Black2
 295153  Frances Ryan Park  10:00 AM  6 A10 vs A2FC Heat B2001 BLUE 2 vs.TFA - SD (B01)2
 295156  Chula Vista Comm Park  01:40 PM  2 A7 vs A5Chula Vista FC - B2001 J Hector 2 vs.LAGSD B01 Premier-Rath1
 295152  Bonita Vista HS  04:00 PM  1 A8 vs A4Albion SC South - B01/02 Academy 0 vs.CSC B-2001 Academy1
 295154  Monte Vista HS  05:10 PM  1 A11 vs A12Barca Cantera - Select B01 Hernandez 1 vs.Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero0

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295148  Frances Ryan Park  09:00 AM  1 A10 vs A11FC Heat B2001 BLUE 3 vs.Barca Cantera - Select B01 Hernandez0

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295162  Monte Vista HS  09:30 AM  1 A11 vs A3Barca Cantera - Select B01 Hernandez 4 vs.SD United B/2001 Black2
 295159  Pershing MS  10:45 AM  1 A4 vs A10CSC B-2001 Academy 2 vs.FC Heat B2001 BLUE3
 295161  Bonita Vista HS  12:30 PM  1 A8 vs A6Albion SC South - B01/02 Academy 1 vs.Nomads SC B2001 Eddie Fonbon8
 295157  Chula Vista Comm Park  12:50 PM  2 A7 vs A1Chula Vista FC - B2001 J Hector 3 vs.Aztecs FC Academy B014
 295158  Aviara Oaks MS  03:00 PM  1 A5 vs A9LAGSD B01 Premier-Rath 1 vs.Rebels Soccer Club - B01 Elite5

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295160  Helix HS  10:50 AM  1 A12 vs A2Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero 0 vs.TFA - SD (B01)4

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295163  Southwestern College  01:30 PM  4 A9 vs A7Rebels Soccer Club - B01 Elite 0 vs.Chula Vista FC - B2001 J Hector1
 295168  Montgomery Waller Park  02:00 PM  1 A1 vs A8Aztecs FC Academy B01 3 vs.Albion SC South - B01/02 Academy0
 295165  Kearny High School  03:00 PM  1 A2 vs A3TFA - SD (B01) 1 vs.SD United B/2001 Black1
 295167  Pershing MS  03:50 PM  2 A12 vs A4Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero 1 vs.CSC B-2001 Academy2
 295166  Aviara Park  04:15 PM  3 A5 vs A11LAGSD B01 Premier-Rath 1 vs.Barca Cantera - Select B01 Hernandez5

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295164  Frances Ryan Park  09:00 AM  1 A10 vs A6FC Heat B2001 BLUE 1 vs.Nomads SC B2001 Eddie Fonbon0

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295171  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A11 vs A7Barca Cantera - Select B01 Hernandez 2 vs.Chula Vista FC - B2001 J Hector2
 295174  Albert Van Zanten Park  12:10 PM  1 A3 vs A4SD United B/2001 Black 6 vs.CSC B-2001 Academy4
 295170  Frances Ryan Park  01:10 PM  5 A10 vs A8FC Heat B2001 BLUE 2 vs.Albion SC South - B01/02 Academy0
 295169  Helix HS  02:40 PM  1 A12 vs A6Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero 0 vs.Nomads SC B2001 Eddie Fonbon5
 295172  All Seasons  03:20 PM  1 A9 vs A1Rebels Soccer Club - B01 Elite 5 vs.Aztecs FC Academy B010
 295173  Hoover High School  04:50 PM  1 A2 vs A5TFA - SD (B01) 3 vs.LAGSD B01 Premier-Rath0

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295180  Monte Vista HS  09:50 AM  1 A11 vs A9Barca Cantera - Select B01 Hernandez 2 vs.Rebels Soccer Club - B01 Elite1
 295176  Montgomery Waller Park  02:00 PM  1 A1 vs A10Aztecs FC Academy B01 1 vs.FC Heat B2001 BLUE1
 295175  Chula Vista Comm Park  03:30 PM  2 A7 vs A2Chula Vista FC - B2001 J Hector 0 vs.TFA - SD (B01)2
 295178  Bonita Vista HS  03:30 PM  1 A8 vs A12Albion SC South - B01/02 Academy 0 vs.Sporting SD - B2001 - Joaquin Huertero0

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295130  Bonita Vista HS  11:00 AM  1 A7 vs A8Chula Vista FC - B2001 J Hector 2 vs.Albion SC South - B01/02 Academy0
 295179  Pershing MS  11:10 AM  1 A4 vs A5CSC B-2001 Academy 4 vs.LAGSD B01 Premier-Rath1

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295177  Nobel Park  09:30 AM  1 A6 vs A3Nomads SC B2001 Eddie Fonbon 4 vs.SD United B/2001 Black0