Username: 
  Password: 

Team Schedules - G2006 AA-A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
A4 : Matrix G06 MM W-11   L-1   T-0333333333033 -033 15  3  2 0
A13 : Chula Vista FC G2006 W-9   L-2   T-0033033333330 -027 19  11  4 0
A7 : PYSL Blast SC - Schmidt G2006 W-6   L-2   T-4333133110301 -022 5  10  1 0
A2 : La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores W-7   L-4   T-1033033301033 -022 9  11  1 0
A3 : SD SURF PL - G2006 (SEIDERS) W-6   L-3   T-3130331033103 -021 5  10  2 0
A5 : CSC G2006 Elite W-6   L-4   T-2303313001033 -020 5  17  1 0
A8 : LAGSD G06 White-Morissey W-5   L-6   T-1033000013330 -016 7  17  2 0
A9 : San Diego SC G2006 White W-4   L-6   T-2303000311300 -014 3  15  1 0
A11 : SD Real Madrid Silver G2006 (Loya) W-4   L-6   T-1303300310000 -013 -4  19  0 0
A6 : AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop W-3   L-6   T-3010003033101 -012 -9  28  0 0
A1 : AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez W-3   L-6   T-3010000110333 -012 -4  18  1 0
A12 : Albion SC North - G06 Premier Parise W-1   L-10   T-1000001000030 -04 -24  33  0 0
A10 : Liverpool SC - G2006 White W-1   L-10   T-1013000000000 -04 -27  40  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133788  Mission Bay HS  10:30 AM  1 A7 vs A10PYSL Blast SC - Schmidt G2006 4 vs.Liverpool SC - G2006 White0
 133789  Poinsettia Park  10:30 AM  1 A8 vs A9LAGSD G06 White-Morissey 1 vs.San Diego SC G2006 White4
 133791  Pershing MS  12:30 PM  1 A5 vs A12CSC G2006 Elite 3 vs.Albion SC North - G06 Premier Parise1
 133790  Harvest Park  12:30 PM  1 A6 vs A11AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop 1 vs.SD Real Madrid Silver G2006 (Loya)2
 133792  Mira Mesa HS  01:30 PM  2 A4 vs A13Matrix G06 MM 1 vs.Chula Vista FC G20060

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170587  Grossmont College  10:00 AM  1 A10 vs A6Liverpool SC - G2006 White 0 vs.AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop0
 170588  Clairemont High School  03:00 PM  1 A13 vs A1Chula Vista FC G2006 3 vs.AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133797  Clairemont High School  09:00 AM  1 A13 vs A6Chula Vista FC G2006 5 vs.AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop2
 133796  Allen Field  10:30 AM  1 A2 vs A4La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores 0 vs.Matrix G06 MM2
 133794  Cleator Community Park  11:20 AM  1 A3 vs A1SD SURF PL - G2006 (SEIDERS) 0 vs.AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez0
 133795  Sweetwater Lane CP  03:50 PM  1 A11 vs A8SD Real Madrid Silver G2006 (Loya) 0 vs.LAGSD G06 White-Morissey2
 133793  Westview HS  04:00 PM  1 A9 vs A10San Diego SC G2006 White 2 vs.Liverpool SC - G2006 White3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133799  Aviara Park  10:00 AM  2 A8 vs A13LAGSD G06 White-Morissey 2 vs.Chula Vista FC G20060
 133801  San Ysidro HS  11:00 AM  2 A1 vs A4AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez 0 vs.Matrix G06 MM1
 133802  Pershing MS  02:50 PM  2 A5 vs A3CSC G2006 Elite 0 vs.SD SURF PL - G2006 (SEIDERS)1
 133803  Rancho Bernardo Stadium  03:30 PM  1 A9 vs A12San Diego SC G2006 White 1 vs.Albion SC North - G06 Premier Parise0
 133800  Bonita Vista MS  04:40 PM  1 A6 vs A2AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop 0 vs.La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores5
 133798  Grossmont College  05:20 PM  1 A10 vs A11Liverpool SC - G2006 White 1 vs.SD Real Madrid Silver G2006 (Loya)2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133805  Hourglass Park  09:00 AM  3 A4 vs A6Matrix G06 MM 2 vs.AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop1
 133804  Murray Manor ES  09:45 AM  1 A10 vs A13Liverpool SC - G2006 White 1 vs.Chula Vista FC G20066
 133806  Poinsettia Park  10:30 AM  2 A8 vs A2LAGSD G06 White-Morissey 1 vs.La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores2
 133808  San Ysidro HS  01:00 PM  2 A1 vs A5AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez 0 vs.CSC G2006 Elite2
 133807  Hoover High School  02:50 PM  1 A11 vs A12SD Real Madrid Silver G2006 (Loya) 4 vs.Albion SC North - G06 Premier Parise0
 133809  Mission Bay HS  04:30 PM  1 A7 vs A3PYSL Blast SC - Schmidt G2006 1 vs.SD SURF PL - G2006 (SEIDERS)0

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170616  Bonita Vista MS  01:20 PM  1 A6 vs A8AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop 3 vs.LAGSD G06 White-Morissey2
 170620  Allen Field  02:15 PM  1 A2 vs A13La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores 0 vs.Chula Vista FC G20061
 170618  SD Surf Cup SP  02:50 PM  8 A3 vs A11SD SURF PL - G2006 (SEIDERS) 3 vs.SD Real Madrid Silver G2006 (Loya)1
 170617  Hourglass Park  02:50 PM  3 A4 vs A9Matrix G06 MM 2 vs.San Diego SC G2006 White1
 170615  Pershing MS  03:00 PM  2 A5 vs A10CSC G2006 Elite 3 vs.Liverpool SC - G2006 White0
 170619  Pacific Beach MS  04:50 PM  1 A7 vs A12PYSL Blast SC - Schmidt G2006 2 vs.Albion SC North - G06 Premier Parise1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133812  Poinsettia Park  10:30 AM  1 A8 vs A4LAGSD G06 White-Morissey 0 vs.Matrix G06 MM2
 133814  Mission Bay HS  11:30 AM  1 A7 vs A5PYSL Blast SC - Schmidt G2006 1 vs.CSC G2006 Elite1
 133811  Cleator Community Park  12:30 PM  1 A3 vs A9SD SURF PL - G2006 (SEIDERS) 2 vs.San Diego SC G2006 White0
 133810  Murray Manor ES  02:40 PM  1 A10 vs A2Liverpool SC - G2006 White 1 vs.La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores2
 133815  Hollandia Park  06:10 PM  1 A12 vs A13Albion SC North - G06 Premier Parise 0 vs.Chula Vista FC G20066

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170624  Aviara Park  09:00 AM  1 A8 vs A7LAGSD G06 White-Morissey 1 vs.PYSL Blast SC - Schmidt G20062
 170625  San Ysidro HS  11:00 AM  1 A1 vs A2AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez 0 vs.La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores4
 170623  Connors Park  12:15 PM  1 A12 vs A3Albion SC North - G06 Premier Parise 0 vs.SD SURF PL - G2006 (SEIDERS)0
 170621  Hoover High School  04:10 PM  1 A11 vs A4SD Real Madrid Silver G2006 (Loya) 0 vs.Matrix G06 MM2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133816  Hollandia Park  09:20 AM  1 A12 vs A2Albion SC North - G06 Premier Parise 0 vs.La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores3
 133818  Hourglass Park  10:30 AM  3 A4 vs A10Matrix G06 MM 3 vs.Liverpool SC - G2006 White0
 133819  Mission Bay HS  11:30 AM  1 A7 vs A1PYSL Blast SC - Schmidt G2006 2 vs.AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez1
 133817  Black Mountain Ranch  11:30 AM  2 A9 vs A5San Diego SC G2006 White 0 vs.CSC G2006 Elite3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170622  Westview HS  02:30 PM  1 A9 vs A6San Diego SC G2006 White 4 vs.AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133820  Pershing MS  10:00 AM  1 A5 vs A11CSC G2006 Elite 0 vs.SD Real Madrid Silver G2006 (Loya)2
 133822  Cleator Community Park  11:20 AM  1 A3 vs A13SD SURF PL - G2006 (SEIDERS) 1 vs.Chula Vista FC G20062
 133824  Tijuana River Park  01:00 PM  2 A1 vs A8AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez 0 vs.LAGSD G06 White-Morissey0
 133821  Connors Park  02:00 PM  1 A12 vs A4Albion SC North - G06 Premier Parise 0 vs.Matrix G06 MM1
 133823  Black Mountain Ranch  03:15 PM  1 A9 vs A7San Diego SC G2006 White 0 vs.PYSL Blast SC - Schmidt G20060

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133826  Alliant Univ  08:00 AM  6 A9 vs A1San Diego SC G2006 White 0 vs.AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez0
 133827  Clairemont High School  10:00 AM  1 A13 vs A5Chula Vista FC G2006 5 vs.CSC G2006 Elite1
 133825  Allen Field  10:00 AM  1 A2 vs A3La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores 1 vs.SD SURF PL - G2006 (SEIDERS)3
 133830  Hoover High School  02:00 PM  1 A11 vs A7SD Real Madrid Silver G2006 (Loya) 1 vs.PYSL Blast SC - Schmidt G20061
 133829  Sunset View  02:00 PM  1 A6 vs A12AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop 5 vs.Albion SC North - G06 Premier Parise1

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133813  Bonita Vista MS  02:00 PM  1 A6 vs A1AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop 3 vs.AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133831  Hoover High School  08:00 AM  1 A11 vs A9SD Real Madrid Silver G2006 (Loya) 0 vs.San Diego SC G2006 White5
 133835  Hollandia Park  09:40 AM  1 A12 vs A8Albion SC North - G06 Premier Parise 0 vs.LAGSD G06 White-Morissey4
 133834  Clairemont High School  10:30 AM  1 A13 vs A7Chula Vista FC G2006 3 vs.PYSL Blast SC - Schmidt G20060
 133833  Cleator Community Park  11:10 AM  1 A3 vs A4SD SURF PL - G2006 (SEIDERS) 1 vs.Matrix G06 MM0
 133836  San Ysidro HS  01:00 PM  2 A1 vs A10AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez 2 vs.Liverpool SC - G2006 White0
 133832  Allen Field  02:00 PM  3 A2 vs A5La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores 1 vs.CSC G2006 Elite1

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133828  Murray Manor ES  08:15 AM  1 A10 vs A8Liverpool SC - G2006 White 0 vs.LAGSD G06 White-Morissey9

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133839  Hoover High School  09:30 AM  1 A11 vs A1SD Real Madrid Silver G2006 (Loya) 2 vs.AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez3
 133841  Connors Park  11:00 AM  1 A12 vs A10Albion SC North - G06 Premier Parise 3 vs.Liverpool SC - G2006 White0
 133837  Hourglass Park  11:00 AM  4 A4 vs A5Matrix G06 MM 1 vs.CSC G2006 Elite0
 133840  Mission Bay HS  11:00 AM  1 A7 vs A2PYSL Blast SC - Schmidt G2006 1 vs.La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores0
 133842  Clairemont High School  11:30 AM  1 A13 vs A9Chula Vista FC G2006 2 vs.San Diego SC G2006 White1
 133838  Cleator Community Park  12:40 PM  1 A3 vs A6SD SURF PL - G2006 (SEIDERS) 0 vs.AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133845  Allen Field  09:00 AM  1 A2 vs A9La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores 2 vs.San Diego SC G2006 White1
 133848  Poinsettia Park  09:00 AM  1 A8 vs A3LAGSD G06 White-Morissey 4 vs.SD SURF PL - G2006 (SEIDERS)0
 133846  Clairemont High School  10:00 AM  1 A13 vs A11Chula Vista FC G2006 0 vs.SD Real Madrid Silver G2006 (Loya)0
 133844  Hourglass Park  10:30 AM  3 A4 vs A7Matrix G06 MM 1 vs.PYSL Blast SC - Schmidt G20060
 133847  Pershing MS  11:30 AM  1 A5 vs A6CSC G2006 Elite 4 vs.AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop2
 133843  Tijuana River Park  01:00 PM  2 A1 vs A12AYSO Matrix South Bay G2006 - Ramirez 4 vs.Albion SC North - G06 Premier Parise1

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133851  Murray Manor ES  09:30 AM  1 A10 vs A3Liverpool SC - G2006 White 1 vs.SD SURF PL - G2006 (SEIDERS)4
 133852  Sunset View  09:30 AM  1 A6 vs A7AYSO Matrix Bonita G2006 - Troop 1 vs.PYSL Blast SC - Schmidt G20061
 133849  Pershing MS  10:00 AM  1 A5 vs A8CSC G2006 Elite 4 vs.LAGSD G06 White-Morissey3
 133850  Allen Field  02:00 PM  1 A2 vs A11La Jolla IMPACT - G2006 Pilar Flores 1 vs.SD Real Madrid Silver G2006 (Loya)0