Username: 
  Password: 

Team Schedules - SDDA G2008 Flight 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
A9 : LAGSD G08 Pre Academy-Walker W-9   L-0   T-11333333333 -028 27  9  1 0
A10 : SD Surf Academy Girls Select 2008 W-7   L-1   T-23130333133 -023 24  5  3 0
A1 : Albion SC G08 Academy W-6   L-2   T-21333313003 -020 11  17  1 0
A8 : SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I W-5   L-2   T-31303330131 -018 6  12  1 0
A5 : Rebels Soccer Club - G08 Elite W-4   L-2   T-41110303331 -016 5  18  0 0
A7 : LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza W-4   L-5   T-13000010333 -013 -7  25  1 0
A3 : Matrix G08 NC Elite W-3   L-5   T-20013033100 -011 -8  25  0 0
A6 : Barcelona Cantera - G2008 BLUE W-2   L-7   T-10033000100 -07 -11  23  1 0
A2 : SD United G2008 Black W-2   L-8   T-03300000000 -06 -23  39  0 1
A4 : San Diego SC G2008 Navy W-0   L-10   T-00000000000 -00 -24  35  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149178  Monte Vista HS  08:00 AM  2 A6 vs A7Barcelona Cantera - G2008 BLUE 1 vs.LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza2
 149182  Hollandia Park  12:30 PM  1 A3 vs A10Matrix G08 NC Elite 1 vs.SD Surf Academy Girls Select 20085
 149179  Heritage Park  01:00 PM  1 A5 vs A8Rebels Soccer Club - G08 Elite 3 vs.SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I3
 149181  Robb Field  04:00 PM  8 A1 vs A9Albion SC G08 Academy 3 vs.LAGSD G08 Pre Academy-Walker3

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149180  Southcreek Neighborhood PK  03:30 PM  1 A4 vs A2San Diego SC G2008 Navy 0 vs.SD United G2008 Black1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149183  SD Surf Cup SP  09:00 AM  4 A10 vs A5SD Surf Academy Girls Select 2008 1 vs.Rebels Soccer Club - G08 Elite1
 149185  Alga Norte Comm Pk  10:20 AM  3 A7 vs A8LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza 2 vs.SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I3
 149186  Alga Norte Comm Pk  11:40 AM  3 A9 vs A6LAGSD G08 Pre Academy-Walker 4 vs.Barcelona Cantera - G2008 BLUE1
 149187  Robb Field  02:40 PM  1 A1 vs A3Albion SC G08 Academy 4 vs.Matrix G08 NC Elite2
 149184  Albert Van Zanten Park  02:50 PM  3 A2 vs A4SD United G2008 Black 1 vs.San Diego SC G2008 Navy0

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149192  Southwestern College  12:00 PM  2 A5 vs A3Rebels Soccer Club - G08 Elite 1 vs.Matrix G08 NC Elite1
 149190  Design 39 Campus  01:20 PM  1 A8 vs A9SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I 0 vs.LAGSD G08 Pre Academy-Walker3
 149191  Alga Norte Comm Pk  02:50 PM  3 A7 vs A10LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza 0 vs.SD Surf Academy Girls Select 20084
 149188  Southcreek Neighborhood PK  03:30 PM  1 A4 vs A1San Diego SC G2008 Navy 1 vs.Albion SC G08 Academy4
 149189  Monte Vista HS  05:00 PM  2 A6 vs A2Barcelona Cantera - G2008 BLUE 1 vs.SD United G2008 Black0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149193  Hollandia Park  08:00 AM  1 A3 vs A7Matrix G08 NC Elite 2 vs.LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza0
 149194  Robb Field  09:20 AM  8 A1 vs A5Albion SC G08 Academy 3 vs.Rebels Soccer Club - G08 Elite1
 149195  Design 39 Campus  09:20 AM  2 A8 vs A2SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I 5 vs.SD United G2008 Black0
 149197  Alga Norte Comm Pk  11:25 AM  2 A9 vs A10LAGSD G08 Pre Academy-Walker 1 vs.SD Surf Academy Girls Select 20080
 149196  Monte Vista HS  11:45 AM  2 A6 vs A4Barcelona Cantera - G2008 BLUE 3 vs.San Diego SC G2008 Navy1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149198  SD Surf Cup SP  09:00 AM  C A10 vs A2SD Surf Academy Girls Select 2008 4 vs.SD United G2008 Black1
 149201  Monte Vista HS  12:00 PM  2 A6 vs A1Barcelona Cantera - G2008 BLUE 1 vs.Albion SC G08 Academy3
 149199  Design 39 Campus  12:00 PM  2 A8 vs A4SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I 2 vs.San Diego SC G2008 Navy0
 149200  Alga Norte Comm Pk  02:20 PM  2 A7 vs A5LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza 1 vs.Rebels Soccer Club - G08 Elite2
 149202  Alga Norte Comm Pk  03:40 PM  2 A9 vs A3LAGSD G08 Pre Academy-Walker 4 vs.Matrix G08 NC Elite0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149205  SD Surf Cup SP  09:00 AM  4 A10 vs A4SD Surf Academy Girls Select 2008 6 vs.San Diego SC G2008 Navy0
 149207  Design 39 Campus  09:20 AM  1 A8 vs A6SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I 1 vs.Barcelona Cantera - G2008 BLUE0
 149206  Heritage Park  01:00 PM  1 A5 vs A9Rebels Soccer Club - G08 Elite 1 vs.LAGSD G08 Pre Academy-Walker3
 149204  Alga Norte Comm Pk  02:20 PM  2 A7 vs A1LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza 2 vs.Albion SC G08 Academy2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149203  Albert Van Zanten Park  09:00 AM  3 A2 vs A3SD United G2008 Black 0 vs.Matrix G08 NC Elite4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149211  Monte Vista HS  08:00 AM  2 A6 vs A10Barcelona Cantera - G2008 BLUE 0 vs.SD Surf Academy Girls Select 20085
 149208  Heritage Park  01:00 PM  1 A5 vs A2Rebels Soccer Club - G08 Elite 3 vs.SD United G2008 Black0
 149209  Robb Field  01:20 PM  8 A1 vs A8Albion SC G08 Academy 2 vs.SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I0
 149210  Alga Norte Comm Pk  05:00 PM  3 A9 vs A7LAGSD G08 Pre Academy-Walker 7 vs.LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza1
 149212  Hollandia Park  06:00 PM  1 A3 vs A4Matrix G08 NC Elite 5 vs.San Diego SC G2008 Navy2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149216  Alga Norte Comm Pk  10:20 AM  2 A9 vs A1LAGSD G08 Pre Academy-Walker 4 vs.Albion SC G08 Academy2
 149217  SD Surf Cup SP  10:30 AM  4 A10 vs A8SD Surf Academy Girls Select 2008 0 vs.SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I0
 149215  San Elijo Pk Hilltop  10:40 AM  1 A3 vs A6Matrix G08 NC Elite 1 vs.Barcelona Cantera - G2008 BLUE1
 149213  Rolling Hills Pk  02:00 PM  1 A4 vs A5San Diego SC G2008 Navy 2 vs.Rebels Soccer Club - G08 Elite5
 149214  Albert Van Zanten Park  02:30 PM  3 A2 vs A7SD United G2008 Black 2 vs.LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza4

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149220  Robb Field  08:00 AM  8 A1 vs A10Albion SC G08 Academy 1 vs.SD Surf Academy Girls Select 20083
 149219  Heritage Park  01:00 PM  1 A5 vs A6Rebels Soccer Club - G08 Elite 4 vs.Barcelona Cantera - G2008 BLUE2
 149222  Hollandia Park  01:50 PM  1 A3 vs A8Matrix G08 NC Elite 0 vs.SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I3
 149218  Rolling Hills Pk  03:30 PM  1 A4 vs A7San Diego SC G2008 Navy 1 vs.LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza2
 149221  Albert Van Zanten Park  04:30 PM  3 A2 vs A9SD United G2008 Black 1 vs.LAGSD G08 Pre Academy-Walker5

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 149226  Albert Van Zanten Park  09:30 AM  3 A2 vs A1SD United G2008 Black 0 vs.Albion SC G08 Academy13
 149227  SD Surf Cup SP  10:20 AM  4 A10 vs A3SD Surf Academy Girls Select 2008 5 vs.Matrix G08 NC Elite0
 149223  Alga Norte Comm Pk  11:40 AM  2 A7 vs A6LAGSD G08 Pre Academy II-Espinoza 2 vs.Barcelona Cantera - G2008 BLUE1
 149224  Willow Grove Elem  12:00 PM  1 A8 vs A5SD Force FC Academy G2008- E. Ocampo I 2 vs.Rebels Soccer Club - G08 Elite2
 149225  Rolling Hills Pk  03:30 PM  1 A4 vs A9San Diego SC G2008 Navy 0 vs.LAGSD G08 Pre Academy-Walker6