Username: 
  Password: 

Team Schedules - SDDA G1999 Flight 2
     



Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : SD United G/2000 Black33133333330282.8028.00 22  2  3 0
 A9 : SD United G/1999 East33330103330222.2022.00 10  12  7 1
 A2 : FC Heat G1999 BLUE00313330330191.9019.00 10  11  5 0
 A5 : Atlante SD J Aguila G 199930030313030161.6016.00 1  14  3 0
 A8 : San Diego SC G99 ELITE Orange33030033000151.5015.00 4  26  1 0
 A3 : Riptide SC - G1999 BLACK01103033310151.5015.00 4  10  8 1
 A10 : Temecula United - G1999M03103300300131.3013.00 -5  21  5 0
 A4 : Rebels Soccer Club - G99 Elite00013033100111.1011.00 -8  21  4 1
 A11 : Xolos Academy FC - GU180133000010080.808.00 -15  38  8 2
 A6 : Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G19993000000300060.606.00 -16  32  4 0
 A7 : La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus0031000100050.505.00 -7  15  1 0

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308518  Allen Field  01:00 PM  1 A7 vs A8La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus 0 vs.San Diego SC G99 ELITE Orange3
 308516  Cuyamaca College  03:50 PM  1 A1 vs A2SD United G/2000 Black 3 vs.FC Heat G1999 BLUE0
 308519  Cesar Chavez Park  04:00 PM  1 A5 vs A10Atlante SD J Aguila G 1999 3 vs.Temecula United - G1999M2

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308560  Southwestern College  09:45 AM  6 A11 vs A1Xolos Academy FC - GU18 0 vs.SD United G/2000 Black8
 308561  Frances Ryan Park  09:50 AM  6 A2 vs A9FC Heat G1999 BLUE 2 vs.SD United G/1999 East3
 308562  Cesar Chavez Park  10:00 AM  1 A5 vs A6Atlante SD J Aguila G 1999 0 vs.Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G19991
 308563  Black Mountain Ranch  03:15 PM  2 A8 vs A3San Diego SC G99 ELITE Orange 2 vs.Riptide SC - G1999 BLACK1

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308522  Frances Ryan Park  08:00 AM  6 A2 vs A4FC Heat G1999 BLUE 2 vs.Rebels Soccer Club - G99 Elite1
 308524  Cleator Community Park  09:40 AM  1 A3 vs A1Riptide SC - G1999 BLACK 1 vs.SD United G/2000 Black1
 308523  Pat Birdsall Sports Park  10:00 AM  3 A10 vs A7Temecula United - G1999M 2 vs.La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus0
 308520  Black Mountain Ranch  01:15 PM  2 A8 vs A9San Diego SC G99 ELITE Orange 2 vs.SD United G/1999 East3

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308565  Frances Ryan Park  09:50 AM  6 A2 vs A11FC Heat G1999 BLUE 0 vs.Xolos Academy FC - GU180
 308568  NTC (Liberty Station) Park  12:30 PM  2 A3 vs A10Riptide SC - G1999 BLACK 0 vs.Temecula United - G1999M0
 308567  Allen Field  03:00 PM  3 A6 vs A7Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G1999 0 vs.La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus3
 308569  Cesar Chavez Park  04:00 PM  1 A5 vs A8Atlante SD J Aguila G 1999 1 vs.San Diego SC G99 ELITE Orange2
 308566  Steele Canyon HS  04:40 PM  1 A9 vs A4SD United G/1999 East 4 vs.Rebels Soccer Club - G99 Elite1

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308526  Cesar Chavez Park  08:00 AM  1 A5 vs A3Atlante SD J Aguila G 1999 2 vs.Riptide SC - G1999 BLACK0
 308521  San Ysidro HS  10:00 AM  1 A11 vs A6Xolos Academy FC - GU18 3 vs.Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G19991
 308528  Albert Van Zanten Park  10:30 AM  1 A9 vs A10SD United G/1999 East 3 vs.Temecula United - G1999M1
 308529  Cuyamaca College  01:30 PM  1 A1 vs A4SD United G/2000 Black 3 vs.Rebels Soccer Club - G99 Elite0

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308525  Black Mountain Ranch  11:00 AM  2 A8 vs A11San Diego SC G99 ELITE Orange 4 vs.Xolos Academy FC - GU186
 308564  Southwestern College  11:40 AM  4 A4 vs A7Rebels Soccer Club - G99 Elite 0 vs.La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus0
 308527  Frances Ryan Park  03:00 PM  6 A6 vs A2Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G1999 1 vs.FC Heat G1999 BLUE4

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308532  Paloma del Sol PK  02:10 PM  1 A10 vs A11Temecula United - G1999M 5 vs.Xolos Academy FC - GU183
 308531  Allen Field  03:45 PM  3 A7 vs A3La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus 0 vs.Riptide SC - G1999 BLACK1
 308530  Frances Ryan Park  07:00 PM  4 A2 vs A8FC Heat G1999 BLUE 5 vs.San Diego SC G99 ELITE Orange2

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308515  Southwestern College  09:50 AM  4 A4 vs A11Rebels Soccer Club - G99 Elite 3 vs.Xolos Academy FC - GU181
 308548  NTC (Liberty Station) Park  12:30 PM  2 A3 vs A2Riptide SC - G1999 BLACK 0 vs.FC Heat G1999 BLUE3
 308533  Cesar Chavez Park  02:00 PM  1 A5 vs A1Atlante SD J Aguila G 1999 1 vs.SD United G/2000 Black2

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308538  Pat Birdsall Sports Park  10:00 AM  3 A10 vs A2Temecula United - G1999M 1 vs.FC Heat G1999 BLUE0
 308539  Cleator Community Park  01:40 PM  1 A9 vs A3SD United G/1999 East 1 vs.Riptide SC - G1999 BLACK3
 308535  Allen Field  02:30 PM  1 A7 vs A5La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus 1 vs.Atlante SD J Aguila G 19992
 308537  Black Mountain Ranch  03:15 PM  2 A8 vs A4San Diego SC G99 ELITE Orange 6 vs.Rebels Soccer Club - G99 Elite1

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308534  Southwestern College  11:40 AM  4 A4 vs A6Rebels Soccer Club - G99 Elite 4 vs.Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G19993

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308544  Cleator Community Park  09:30 AM  1 A3 vs A11Riptide SC - G1999 BLACK 5 vs.Xolos Academy FC - GU180
 308543  Black Mountain Ranch  10:00 AM  2 A8 vs A6San Diego SC G99 ELITE Orange 7 vs.Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G19993
 308542  Albert Van Zanten Park  11:30 AM  1 A9 vs A5SD United G/1999 East 0 vs.Atlante SD J Aguila G 19990
 308540  Southwestern College  11:40 AM  6 A4 vs A10Rebels Soccer Club - G99 Elite 1 vs.Temecula United - G1999M0
 308541  Allen Field  02:00 PM  1 A7 vs A1La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus 0 vs.SD United G/2000 Black1

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308536  Wilson Jr Hi  10:00 AM  2 A6 vs A1Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G1999 0 vs.SD United G/2000 Black4

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308545  Southwestern College  02:00 PM  6 A11 vs A5Xolos Academy FC - GU18 1 vs.Atlante SD J Aguila G 19994
 308547  Paloma del Sol PK  02:20 PM  1 A10 vs A6Temecula United - G1999M 1 vs.Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G19995
 308549  Albert Van Zanten Park  03:50 PM  1 A1 vs A8SD United G/2000 Black 2 vs.San Diego SC G99 ELITE Orange0

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308558  NTC (Liberty Station) Park  10:00 AM  2 A6 vs A3Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G1999 1 vs.Riptide SC - G1999 BLACK4

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308552  Cuyamaca College  08:00 AM  2 A1 vs A9SD United G/2000 Black 1 vs.SD United G/1999 East0
 308551  Frances Ryan Park  08:00 AM  6 A2 vs A5FC Heat G1999 BLUE 4 vs.Atlante SD J Aguila G 19990
 308554  Cleator Community Park  11:10 AM  1 A3 vs A4Riptide SC - G1999 BLACK 0 vs.Rebels Soccer Club - G99 Elite0
 308550  Southwestern College  02:00 PM  6 A11 vs A7Xolos Academy FC - GU18 3 vs.La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus3
 308553  Paloma del Sol PK  04:00 PM  1 A10 vs A8Temecula United - G1999M 4 vs.San Diego SC G99 ELITE Orange3

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308546  Steele Canyon HS  10:50 AM  1 A9 vs A7SD United G/1999 East 2 vs.La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus1

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308555  Granite Hills HS  02:00 PM  1 A1 vs A10SD United G/2000 Black 3 vs.Temecula United - G1999M0
 308556  Allen Field  02:10 PM  1 A7 vs A2La Jolla IMPACT SELECT - G1999-McManus 0 vs.FC Heat G1999 BLUE1
 308517  Corfman MS  03:00 PM  3 A6 vs A9Dynamo El Centro Soccer Club - 01 - G1999 1 vs.SD United G/1999 East2
 308559  Southwestern College  03:20 PM  4 A4 vs A5Rebels Soccer Club - G99 Elite 1 vs.Atlante SD J Aguila G 19992

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 308557  San Ysidro HS  03:00 PM  1 A11 vs A9Xolos Academy FC - GU18 0 vs.SD United G/1999 East5