Username: 
  Password: 

Team Schedules - SDDA B2000 Flight 2
     



Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Atlante SD J Gonzalez B 200033331333330282.8028.00 27  10  11 1
 A1 : CSC B-2000 Red31331333310242.4024.00 17  12  5 0
 A12 : SD Real Madrid B2000 (Gonzalez)01333113310191.9019.00 9  19  6 0
 A2 : Hotspurs USA - B2000 Premier01333311300181.8018.00 11  15  11 0
 A8 : Rebels Soccer Club - B00 Blue33130130310181.8018.00 6  14  5 3
 A7 : San Marcos Revolution - B 2000 Green30033003130161.6016.00 1  20  3 0
 A13 : Hurricanes B0033300313000161.6016.00 7  15  8 1
 A11 : Chula Vista FC - B2000 Diaz J30103030130141.4014.00 5  22  9 0
 A4 : Temecula United - B2000T03030313000131.3013.00 0  20  11 2
 A3 : San Diego SC B2000 Elite White0010030003070.707.00 -16  33  11 1
 A10 : Albion SC B00 Premier0010010301060.606.00 -13  31  6 1
 A9 : LAGSD B00 Gold-Hinojosa0130000000040.404.00 -16  31  16 0
 A6 : Rangers SC - B2000 Red Academy0000000000000.000.00 -38  65  6 3

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 294983  Los Coches Creek MS  02:00 PM  1 A2 vs A1Hotspurs USA - B2000 Premier 0 vs.CSC B-2000 Red1
 294986  Winding Walk Park  02:30 PM  2 A6 vs A11Rangers SC - B2000 Red Academy 1 vs.Chula Vista FC - B2000 Diaz J6
 294988  Aviara Park  03:00 PM  1 A9 vs A8LAGSD B00 Gold-Hinojosa 0 vs.Rebels Soccer Club - B00 Blue2
 294984  Paloma del Sol PK  03:40 PM  1 A4 vs A13Temecula United - B2000T 0 vs.Hurricanes B003
 294987  Palomar College Minkoff Field  03:40 PM  1 A7 vs A10San Marcos Revolution - B 2000 Green 4 vs.Albion SC B00 Premier0
 294985  Larsen Field  06:00 PM  1 A5 vs A12Atlante SD J Gonzalez B 2000 3 vs.SD Real Madrid B2000 (Gonzalez)1

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295043  Chollas Lake Recreational Center  08:00 AM  1 A12 vs A1SD Real Madrid B2000 (Gonzalez) 3 vs.CSC B-2000 Red3
 295047  Paloma del Sol PK  10:00 AM  1 A4 vs A7Temecula United - B2000T 3 vs.San Marcos Revolution - B 2000 Green1
 295046  Black Mountain Ranch  12:00 PM  3 A3 vs A8San Diego SC B2000 Elite White 1 vs.Rebels Soccer Club - B00 Blue3
 295044  Valley Center MS  02:00 PM  1 A13 vs A11Hurricanes B00 1 vs.Chula Vista FC - B2000 Diaz J0
 295048  Cesar Chavez Park  04:00 PM  1 A5 vs A6Atlante SD J Gonzalez B 2000 9 vs.Rangers SC - B2000 Red Academy1
 295045  Meridian ES  05:30 PM  1 A2 vs A9Hotspurs USA - B2000 Premier 2 vs.LAGSD B00 Gold-Hinojosa2

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 294992  Palomar College Minkoff Field  08:00 AM  1 A7 vs A12San Marcos Revolution - B 2000 Green 0 vs.SD Real Madrid B2000 (Gonzalez)5
 294989  Pershing MS  09:30 AM  2 A1 vs A3CSC B-2000 Red 6 vs.San Diego SC B2000 Elite White1
 294991  Winding Walk Park  12:50 PM  2 A6 vs A13Rangers SC - B2000 Red Academy 0 vs.Hurricanes B0013
 294994  Pine Avenue Park  02:30 PM  1 A9 vs A10LAGSD B00 Gold-Hinojosa 3 vs.Albion SC B00 Premier1
 294990  Paloma del Sol PK  02:40 PM  1 A4 vs A2Temecula United - B2000T 0 vs.Hotspurs USA - B2000 Premier4
 294993  Southwestern College  03:20 PM  6 A8 vs A11Rebels Soccer Club - B00 Blue 1 vs.Chula Vista FC - B2000 Diaz J1

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 310744  Black Mountain Ranch  08:45 AM  2 A3 vs A10San Diego SC B2000 Elite White 2 vs.Albion SC B00 Premier2
 310745  Paloma del Sol PK  11:40 AM  1 A4 vs A11Temecula United - B2000T 2 vs.Chula Vista FC - B2000 Diaz J1
 295054  Walnut Grove  01:00 PM  1 A7 vs A6San Marcos Revolution - B 2000 Green 4 vs.Rangers SC - B2000 Red Academy0
 310746  Cesar Chavez Park  02:00 PM  1 A5 vs A9Atlante SD J Gonzalez B 2000 6 vs.LAGSD B00 Gold-Hinojosa0
 310743  Meridian ES  03:40 PM  1 A2 vs A13Hotspurs USA - B2000 Premier 2 vs.Hurricanes B001

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 294998  Southwestern College  09:50 AM  4 A8 vs A13Rebels Soccer Club - B00 Blue 3 vs.Hurricanes B002
 294996  Cesar Chavez Park  10:00 AM  1 A5 vs A3Atlante SD J Gonzalez B 2000 4 vs.San Diego SC B2000 Elite White0
 294997  Winding Walk Park  12:40 PM  2 A6 vs A2Rangers SC - B2000 Red Academy 0 vs.Hotspurs USA - B2000 Premier8
 294995  Paloma del Sol PK  03:30 PM  1 A4 vs A1Temecula United - B2000T 2 vs.CSC B-2000 Red3
 294999  Aviara Oaks MS  03:40 PM  1 A9 vs A12LAGSD B00 Gold-Hinojosa 1 vs.SD Real Madrid B2000 (Gonzalez)3

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295000  Terra Nova PK  02:00 PM  1 A11 vs A10Chula Vista FC - B2000 Diaz J 3 vs.Albion SC B00 Premier1

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295002  Winding Walk Park  08:00 AM  2 A6 vs A4Rangers SC - B2000 Red Academy 1 vs.Temecula United - B2000T7
 295001  Pershing MS  02:00 PM  1 A1 vs A5CSC B-2000 Red 2 vs.Atlante SD J Gonzalez B 20002
 295005  Robb Field  02:00 PM  5 A10 vs A13Albion SC B00 Premier 1 vs.Hurricanes B007
 295006  Chula Vista Comm Park  02:00 PM  2 A11 vs A12Chula Vista FC - B2000 Diaz J 4 vs.SD Real Madrid B2000 (Gonzalez)5
 295004  All Seasons  03:20 PM  1 A8 vs A2Rebels Soccer Club - B00 Blue 2 vs.Hotspurs USA - B2000 Premier5
 295003  Connors Park  04:25 PM  1 A7 vs A3San Marcos Revolution - B 2000 Green 2 vs.San Diego SC B2000 Elite White1

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295011  West Hills H S  08:00 AM  1 A2 vs A10Hotspurs USA - B2000 Premier 3 vs.Albion SC B00 Premier3
 295007  Winding Walk Park  08:00 AM  2 A6 vs A1Rangers SC - B2000 Red Academy 0 vs.CSC B-2000 Red5
 295009  Southwestern College  11:40 AM  4 A8 vs A4Rebels Soccer Club - B00 Blue 1 vs.Temecula United - B2000T1
 295010  Black Mountain Ranch  01:15 PM  2 A3 vs A9San Diego SC B2000 Elite White 2 vs.LAGSD B00 Gold-Hinojosa1
 295012  Valley Center MS  01:45 PM  1 A13 vs A12Hurricanes B00 2 vs.SD Real Madrid B2000 (Gonzalez)2
 295008  Palomar College Minkoff Field  05:10 PM  1 A7 vs A5San Marcos Revolution - B 2000 Green 1 vs.Atlante SD J Gonzalez B 20004

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295014  Southwestern College  08:00 AM  4 A8 vs A6Rebels Soccer Club - B00 Blue 4 vs.Rangers SC - B2000 Red Academy0
 295017  Chula Vista Comm Park  11:00 AM  2 A11 vs A3Chula Vista FC - B2000 Diaz J 2 vs.San Diego SC B2000 Elite White1
 295015  Pine Avenue Park  01:00 PM  1 A9 vs A5LAGSD B00 Gold-Hinojosa 2 vs.Atlante SD J Gonzalez B 20003
 295018  Colina Del Sol Rec Center  01:10 PM  1 A12 vs A2SD Real Madrid B2000 (Gonzalez) 2 vs.Hotspurs USA - B2000 Premier2
 295013  Pershing MS  02:45 PM  2 A1 vs A7CSC B-2000 Red 3 vs.San Marcos Revolution - B 2000 Green0
 295016  Paloma del Sol PK  06:00 PM  1 A10 vs A4Albion SC B00 Premier
Disqualified
 0 vs.Temecula United - B2000T4D

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295019  Pershing MS  02:00 PM  2 A1 vs A8CSC B-2000 Red 2 vs.Rebels Soccer Club - B00 Blue1
 295021  Robb Field  02:00 PM  5 A10 vs A6Albion SC B00 Premier 5 vs.Rangers SC - B2000 Red Academy1
 295024  Valley Center MS  02:00 PM  1 A13 vs A3Hurricanes B00 3 vs.San Diego SC B2000 Elite White1
 295023  Colina Del Sol Rec Center  03:50 PM  1 A12 vs A4SD Real Madrid B2000 (Gonzalez) 3 vs.Temecula United - B2000T1
 295020  Pine Avenue Park  06:00 PM  1 A9 vs A7LAGSD B00 Gold-Hinojosa 1 vs.San Marcos Revolution - B 2000 Green2
 295022  Larsen Field  07:55 PM  1 A5 vs A11Atlante SD J Gonzalez B 2000 5 vs.Chula Vista FC - B2000 Diaz J2

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295028  Colina Del Sol Rec Center  08:00 AM  1 A12 vs A6SD Real Madrid B2000 (Gonzalez) 4 vs.Rangers SC - B2000 Red Academy2
 295027  Chula Vista Comm Park  09:20 AM  2 A11 vs A7Chula Vista FC - B2000 Diaz J 3 vs.San Marcos Revolution - B 2000 Green3
 295025  Pershing MS  10:45 AM  2 A1 vs A9CSC B-2000 Red 4 vs.LAGSD B00 Gold-Hinojosa1
 295030  Black Mountain Ranch  11:30 AM  3 A3 vs A2San Diego SC B2000 Elite White 0 vs.Hotspurs USA - B2000 Premier8
 295029  Valley Center HS  11:50 AM  1 A13 vs A5Hurricanes B00 1 vs.Atlante SD J Gonzalez B 20003
 295026  Robb Field  12:00 PM  5 A10 vs A8Albion SC B00 Premier 1 vs.Rebels Soccer Club - B00 Blue2

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 295032  Chula Vista Comm Park  01:40 PM  2 A11 vs A9Chula Vista FC - B2000 Diaz J 6 vs.LAGSD B00 Gold-Hinojosa2
 295033  Magdaleno Memorial Park  02:00 PM  1 A12 vs A8SD Real Madrid B2000 (Gonzalez) 1 vs.Rebels Soccer Club - B00 Blue1
 295035  Meridian ES  02:00 PM  1 A2 vs A5Hotspurs USA - B2000 Premier 0 vs.Atlante SD J Gonzalez B 20004
 295031  Robb Field  04:00 PM  5 A10 vs A1Albion SC B00 Premier 2 vs.CSC B-2000 Red2
 295036  Black Mountain Ranch  04:30 PM  2 A3 vs A4San Diego SC B2000 Elite White 3 vs.Temecula United - B2000T2
 295034  Valley Center HS  05:30 PM  1 A13 vs A7Hurricanes B00 0 vs.San Marcos Revolution - B 2000 Green3